Araba almak için en iyi ve en uygun zamanlar listesi

Otomobil hayali kuranlar ve bütçelerini düşünenler için işte araba almak için en uygun zamanlar listesi.


Otomobil almak birçok kişi için zahmetli bir iş olarak görülür. En donanımlı, kaza geçmişi olmayan, mekanik sorunu bulunmayan araçları sürekli araştırır ve kendimize uygun olanı satın almak isteriz. Eğer sıfır km bir araç düşünüyorsanız da yine zamanlama çok önemli. Otomobil satıcılarının kampanyaları, indirimleri ve fırsatlarını sürekli takip etmemiz gerekir. İşte bizde bu konulardan yola çıkarak otomobil almak için en uygun zamanları listeledik. Şimdiden güvenli sürüşler dileriz.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU FİYATLAR DEĞİŞEBİLİR

Bir araba almak hevesi içindeyseniz, yoğun iş temponuz nedeniyle almak istediğiniz aracı ancak haftasonu günlerinde görme şansı bulacaksınız. Hafta sonu günlerinde galerilerde çok fazla insanın bulunacağı aşikar. Çünkü herkes çalışıyor ve ancak hafta sonu araç göremeye gidebiliyorlar.Bunu bilen otomobil satıcıları ise satışını yaptıkları aracın fiyatını hafta içi ve hafta sonu günleri olarak değiştirebilirler. Hafta sonları daha pahalıya araç satışlarının yapıldığı bilinir. Rezerve etmek istediğiniz aracı da eğer galeriye giderseniz gittiğiniz gün verilen fiyat üzerinden satın alırsınız. Bu sebepten iş temponuza ara verip hafta içi bir gün daha detaylı bir şekilde pazarlık yapabilir ve aracınızı daha ucuza alabilirsiniz.

YILBAŞI KOTA DOLDURMA DÖNEMİ

Sıfır otomobil satışlarında bilinen bir gerçektir. Otomobil satıcıları yılbaşılarında ellerinde kalan o yılın modellerini ellerinden çıkartmak isterler. Bu sebepten de kotalarını doldurmak için ciddi indirim ve kampanyalar yaparlar. Eğer otomobil almak için Aralık ayını beklerseniz muhtemelen istediğiniz aracı çok daha uygun bir fiyata satın alabileceksiniz.

YENİ BİR MODEL GELDİĞİNDE ÇOĞU ZAMAN İNDİRİMLİ GELİR

Eğer beklemek sizin için önemli değilse ve yepyeni bir tasarımda araç almak istiyorsanız muhtemelen gelen araç “lansman fiyatı” adı altında daha ucuz olacaktır. Çoğu aracın yeni modeli genellikle sonbahar aylarında satışa sunulur. Yaz döneminde satışa çıkan yeni model sayısı gayet azdır. Çünkü insanlar sonbahardan itibaren önlerindeki yılı ve hayatlarını planlarlar. Kısacası araçların yeni modellerinin geldiği dönemler de araç satın almak için gayet uygun bir dönemdir.

Fotoğraf: bankrate.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

1 Yorum

  1. İsimsiz Ziyaretçi

    Gerçekten çok yararli bir makale olmus. Bilgiler icin tesekür ederim.

Bir cevap yazın