Artık resim ve fotoğraf kullanarak eBay’de arama yapabilirsiniz

eBay’de garip eşyalar bulmak aslında çok da zor değil ancak eBay bu durumu biraz daha kolaylaştırmak için artık fotoğraf ile arama yapmayı mümkün kılıyor.


Artık arama ölçütlerinizi yazmak yerine, yalnızca bir nesnenin fotoğrafını çekerek sitede arama yapabilecek ve çektiğiniz nesneye benzeyen sonuçları görüntüleyebileceksiniz. Bir nesneyi nasıl tarif edeceğinize dair hiçbir fikriniz olmadığı durumlarda imdadınıza eBay’in fotoğraf ile arama özelliği koşuyor. Artık bir gitar, bir kolye yada herhangi bir nesnenin aynısını ya da benzerini satın almak istiyorsanız bu özelliği sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Ayrıca gazetede yada herhangi bir internet sitesinde gördüğünüz bir nesneyi de eBay’in mobil uygulaması üzerinden aratarak satın alabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey aramak istediğiniz nesneyi kırparak eBay’e göstermek. eBay hemen görselle alakalı tüm ürünleri listeliyor ve satın alabileceğiniz şekilde sınıflandırıyor. Find It On eBay ve Resim Arama uygulamalarıyla oluşturulan arama sonuçları için eBay daha önce de Google tarafından kullanılan bir algoritma ile çalışıyor. Yüklediğiniz resim ya da fotoğraf ile  karşılaştırılabilecek bir formda işleyerek ne kadar benzer olduklarını gösteren algoritma eşleşen en yakın ürünü size sunar.

Bu özellik ile arama yapmak, kriter belirlemek ve anahtar kelime girme gibi zahmetlerden kurtulabilirsiniz. Çok spesifik bir ürün arıyorsanız olsanız bile ürün satıcısı fotoğrafı iyi bir görselle yükelyemeyebilir. eBay bu konuda da geliştirme yapacağını açıklıyor ve kısa zamanda fotoğraf yükleme konusunda çeşitli kurallara koyacağını müjdeliyor. Diğer sıralama ölçükleri, ücretsiz kargo ve taraihe göre sıralama gibi basit filtreleme işlemleri yine standart olarak yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın