Artık Snapchat videolarını iPhone’unuza kaydedebilirsiniz

iOS 11’in yeni özelliği ile Snapchat hikaye ve videolarını kolayca iPhone’unuza kaydedebileceksiniz.


Yeni iOS 11 tonlarca yeni özelliği de bünyesinde barındırıyor ve bunların arasında oldukça işe yarar ekran kayıt işlevleri de bulunuyor. Ekran kaydetme seçenekleri hem ekran görüntüsü alma konusunda hem de ekranda yapılan işlemi video olarak alma konularında büyük gelişmeleri iOS bünyesinde bulunduruyor. Buna ek olarak fotoğraf, hikaye ve videoları ile ünlü Snapchat’te bu görselleri indirmek de oldukça zor. Snapchat yayınladığı yeni güncellemesinde artık videoları iOS üzerinden kaydetmeye de olanak sağlıyor.

VİDEOLAR GALERİYE KAYDEDİLİYOR

Biz bu özelliği bizzat denedik ve işe yaradığını gördük. Zaten ekran görüntüsü almanın basitliğinden bahsetmeyeceğiz ancak Snapchat videoları ve hikayelerini nasıl kaydedeceğinizi ve nasıl indireceğinizi Snapchat’in yeni güncellemesiyle birlikte anlatacağız. Öncelikle Ayarlar bölümünden denetim merkezine giriş yapıyoruz. Sonrasında denetimleri özelleştir sekmesine dokunduktan sonra çıkan uygulamalar arasında Snapchat’i buluyor ve dahil et bölümünden iPhone Ekran Kaydı özelliğini dahil ediyoruz. Ana menü üzerinden yukarı kaydırdığınızda çıkan kontrol merkezinde ekran kaydının bir simgesi çıkıyor. Simge tıkladığınız anda da hemen ekranı kaydetmeye başlıyor. Böylelikle ekran da yer alan Snapchat videosu yada hikayesi de ekranda görüldüğü için kaydolmaya başlıyor. Bu özelliği diğer tüm uygulamalarda da kolayca kullanabilirsiniz.

Nasıl yapacağınızı aşağıdaki resimli anlatım ile gerçekleştirebilirsiniz. Böyle iPhone ekran kaydı video olarak nasıl alınır sorusunu da cevaplamış olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın