Artırılmış gerçeklik 2018 yılında milyonlarca Android cihazda kullanılabilecek

Önümüzdeki yıl artırılmış gerçeklik için gelişme dolu bir yıl olacak gibi görünüyor. Google yaptığı açıklamada 2018 yılında milyonlarca akıllı telefonu artırılmış gerçeklik ile buluşturacak.


Google’ın Sanal Gerçeklik Faaliyetleri Başkan Yardımcısı Amit Singh, yüz milyonlarca Android akıllı telefonun önümüzdeki yıl artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olacağını söyledi. Lizbon’daki Web Zirvesinde konuşan Singh, artırılmış gerçeklik teknolojisinin 2018’de dünyanın her yerinde milyonlarca insan için günlük bir şey olacağını, oyunlar ve alışveriş uygulamaları ile de kazanç elde edilebileceğini açıkladı. Artırılmış gerçekliğin önümüzdeki yıllarda Android’in temel özelliklerinden biri olacağını ekleyen Amit Singh, teknolojinin şu an Google Pixel ve Samsung Galaxy S8’de mevcut olduğunu da belirtti.

2018 yılı içinde dünya çapında 100 milyondan fazla Android cihazda yayınlamayı taahhüt eden yetkili, artırılmış gerçekliği destekleyen cihazların sayısının düşük ve orta menzilli telefonlar da dahil olmak üzere birçok telefonda yer alacağını ekledi. Kimi oyun ve eğlence uygulamalarında şimdiden fazla fazla kullanılan teknolojiyi sanal gerçeklik gibi bir boyuta getirmeyi planlayan Google’ın bu teknoloji üzerinde ciddi çalışmaları olduğu biliniyor. Tüm Android cihazlarda artırılmış gerçekliği belli bir aşamaya getirdikten sonra bu teknoloji daha da geliştirmeyi planladığını düşündüğümüz Google, gelecekteki oyun ve eğlence uygulamalarını da bu teknolojiye göre uyarlamayı şart koşabilir.

Türkiye’de pek kullanılmayan Google Pixel serisi telefonlara karşın Samsung’un şimdiki amiral gemi akıllı telefonu olan Samsung Galaxy S8, sanal gerçeklik adına bazı tüyolar verse de biz ülke olarak şimdilik artırılmış gerçeklik ile tam olarak ilgi göstermedik gibi görünüyor ancak teknolojinin birçok Android cihaza gelmesiyle birlikte artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tam anlamıyla buluşacağız.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın