Bazı iPhone X ekranlarında gizemli bir yeşil çizgisi belirmeye başladı

Yeni iPhone X’in ekranında elektriksel bir hatadan olduğu tahmin edilen yeşil bir alt piksel çizgisi çıkmaya başladı. İşte bu yeşil çizginin detayları.


Apple iPhone X akıllı telefonunu satın alan bazı kullanıcılar yakın zamanda ekranlarında yeşil bir çizgi görmeye başladılar. Şimdiye kadar iPhone X şikayetleri içinde yer alan en belirgin sorun olan gizemli yeşil çizgi sorunu bazı kullanıcıların sosyal medyaya eklediği fotoğraflar ile de kanıtlandı. Sadece bazı iPhone X’lerde görünen bu sorun hakkında birçok kullanıcı da Apple’ın destek departmanına şikayetlerini bildirmeye başladı.

Bir alt piksel hatası olarak görünen sorun tüm ekranı yukarıdan aşağıya doğru etkiliyor. Yeşil olarak gelen piksel hatasının bir elektrik arızasının bir hattaki tüm yeşil alt piksellerin voltajının etkilenmesinden dolayı ortaya çıktığı söyleniyor. Üstten alta doğru uzanıyor olması, ekranın kenarında birkaç satır pikselin yanlış gerilimi gönderen akım dağıtıcılarında sorun olduğunu göstermekte ve ayrıca yeşil çizgi telefonun sağ veya sol tarafına yakın olma eğiliminde.

Geçen sene bezner bir sorunu Samsung da yaşamıştı. Bazı Samsung akıllı telefonlarının ekranlarında çıkan pembe çizgi bazı kullanıcılar tarafından şikayet olarak üreticiye yansımıştı. Her ne kadar tüm testlerden geçiyor olsa da binde birlik bir oranda sorun yaşanabileceği ve bu gibi durumların normal olduğu söyleniyor. Samsung bu gibi konularda istisnalar haricinde telefonların garantisi dahilinde kullanıcılara yardımcı olabiliyor. Apple iPhone X’lerde yaşanan bu durum da pek yazılımsal görünmediği için eminiz ki Apple da kullanıcılarını mağdur etmeyecektir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın