Beklenen uygulama kullanıma açıldı. Google Files Go nasıl kullanılır ?

Google Files Go uygulaması artık kullanılabilir durumda. Peki uygulama ne gibi özellikler sunuyor ve bu özellikler nasıl kullanılır ?


Google Files Go nedir sorusuna en yakın açıklama; Android kullanıcılarının cihazlarındaki alanı boşaltmasına, dosyaları hızlı bir şekilde bulmalarına ve dosyaları çevrimdışı insanlarla paylaşmalarına yardımcı olan bir uygulama olarak tanımlanabilir. Dünya çapında beta aşamasında olan uygulama kısa süre önce Google Play Store’daki yerini aldı ve artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Peki Google Files Go uygulaması nasıl kullanılır ve ne işe yarar ?

GOOGLE FILES GO UYGULAMASI VE ÖZELLİKLERİ

Uygulamadaki en can alıcı özellik kuşkusuz internet bağlantısı olmadan veri aktarımı yapabilmesi. Uygulamanın yüklü olduğu iki cihaz arasında veri alıp vermeye imkan tanıyan uygulamanın 125 Mbps’ye kadar hızlarda dosya aktarımı yapması mümkün. Uygulama ayrıca kullanıcıların hangi uygulamayı daha az kullanıklarını ve gereksiz dosyaları belirterek silme gibi bir özelliği de mevcut. Aradığınız bir fotoğrafı yada bir dosyayı size kolaylıkla bulan uygulama size izlemediğiniz videoları, dinlemediğiniz müzikleri ve gereksiz fotoğrafları da cihazda yer açmak için sürekli tarama yapıp size bildiriyor. İzniniz sonrasında silme işlemini gerçekleştiren uygulama böylelikte telefonunuzda yada tabletinizde daha fazla yer açmış oluyor.

GOOGLE FILES GO UYGULAMASI NASIL KULLANILIR ?

Uygulamayı ilk olarak Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirin ve cihazınıza yükleyin. Öncelikle veri göndermek istediğiniz arkadaşınızı yada cihazı seçin ve sonrasında da göndermek isteğiniz dosyayı seçin. Uygulama bağlantı ekranı karşınıza geldiği ikinci cihazın onayı alındığı an aktarım başlamış olacak. Uygulamanın diğer özelliklerinden olan gereksiz dosyaları silme işlemi ise, uygulama yüklendikten sonra yapılan tarama işleminden sonra size gelecek bildirimler doğrultusunda ilerlemekte.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın