Beklenen WhatsApp yazışma mesajlarını silme özelliği artık aktif

Uzun zamandan beri testleri yapılan WhatsApp’ta atılmış mesajı silme özelliği sonunda kullanıma açıldı.


Dünyanın en çok kullanılan ve SMS’in sonunu getiren çevrimiçi mesajlaşma uygulaması, kısa aralıkla yeni geliştirme ve özelliklere kavuşuyor. Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız yazışma mesajlarının silinmesi özelliğinin testleri tamamlandı. WhatsApp artık atılan mesajı geri alarak kullanıcıları yanlış atılmış veya hatalı mesajlardan kurtarmayı hedefliyor.

Şimdilik sadece belli bir kitle için kullanıma açılan bu özelliğin yakın zamanda tüm WhatsApp kullanıcılarına bir güncelleme ile gelmesi bekleniyor. Android ve iOS tabanlı mobil işletim sistemi kullanan cihazlara aynı anda gelmesi planalanan güncellemeden sonra bu özellikte WhatsApp‘ın üstün özellikleri arasında yerini alacak.

MESAJI SİLME ÖZELLİĞİ NASIL ÇALIŞIYOR ?

Öncelikle belirtmemiz gereken önemli husus, bu özellik alıntı yapılan mesajlarda ve toplu atılan mesajlarda çalışmıyor. Sadece tekli yada grup konuşmalarından gönderdiğiniz yazılı mesaj, resim, video ve diğer formatlı dosyalarda kullanılabiliyor. Mesajı geri alabilmek için bir de süre veriliyor. Toplamda 7 dakika içinde bu özelliği kullanabilirsiniz. 7 dakika sonrasında mesajı yada dosyayı geri almak istediğinizde başarısız olacaksınız. Belirtilen sürede mesajı geri alırsanız mesajınız bulunduğu satır tamamen silinmeyecek ve yerine “bu mesaj silindi” bilgisi yer alacak. Geri alınan mesaj, mesaj ve görüşme arşivlerinde de bulunmayacak ve arşivlerden, yedeklerden ve bulut üstüne alınan yedeklerden de silinecek.

EN ÖNEMLİ SORU: MAVİ TİK ÇIKMADAN MESAJ SİLİNİR Mİ?

Mavi Tik çıkmadan yani kullanıcı bu mesajı okumadıysa, mesajı bu yöntem ile silebilirsiniz. Ancak yine attığınız mesaj satırında “bu mesaj silindi” uyarısı çıkacaktır. Yanlışlıklı attım diyerek sıyrılabilirsiniz 🙂 Ancak Mavi tik çıktıysa zaten karşı taraf attığınız mesajı okumuş olacağından mesajı silme işleminizin hiçbir anlamı kalmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın