Bill Gates artık Android telefon kullanıyor

Neredeyse her bilgilsayarda kullanılan Windows işletim sisteminin mucidi Bill Gates, kendi üretimi olan Windows Phone yerine Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullandığını açıkladı.


Her yeni çıkan akıllı telefon üreticisinin seçiminin büyük bir çoğunluğunun Android işletim sistem olduğu biliniyor. Daha kolay kullanım, yazılım geliştirilmesi ve çeşitli sebeplerden dolayı Android telefon üreticilerinin gözdesi. iOs’un da en büyük rakibi olan Android, yeni versiyonu Android Oreo 8.0 için de geri sayıyor. Hal böyleyken ve Android başarısı gözler önündeyken, bu başarıya kayıtsız kalamayan biri daha var o da Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

MICROSOFT’A ÖZEL GALAXY S8

Bill Gates Fox News isimli yabancı bir televizyon kanalına verdiği röportajda açık yüreklilikleAndroid telefon kullancığını açıklıyor ancak hangi marka yada modeli kullandığı hakkında bilgi vermiyor. Kendisinin Microsoft edition adı verilen bir Samsung Galaxy S8 kullanıldığı tahmin edilse de Gates röportajda bir çok Microsoft ürünün Android telefonlarda kullanıldığı belirtiyor. Bunların arasında ise OneDrive, Cortana ve Outlook gibi günlük hayatımızda kullandığımız uygulamalar var.

IPHONE İLE İLGİLENMİYOR

Apple’ın ürettiği iPhone akıllı telefonunu daha önce kullanmadığını ve pek ilgilenmediği belirten Gates, röportajda Steve Jobs için dahi demeyi de unutmuyor. Gates’in Android telefon kullanması uzmanlar tarafından da Windows Phone’un tamamen öldüğü şeklinde yorumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi   Pınar Karşıyaka forması giyen Delgado, Konyaspor müsabakasında gösterdiği performansla …

Bir cevap yazın