Bir devir daha bitiyor. Windows Phone’a veda edin

Bir zamanların önde gelen telefonlarından biri olan Windows Phone’lar artık geliştirilmeyecek ve üretilmeyecek.


Microsoft yetkilisi Joe Belfiore Twitter’da paylaştığı bir dizi tweet ile artık Windows 10 Mobile için yeni özellikler ve donanım geliştirmediklerini açıkladı. Windows Phone kullanıcıları önümüzdeki dönemde yeni bir windows phone işletim sistemi bekliyorlardı ancak kötü haber gecikmedi. Microsoft, Windows Phone için sadece servis uygulaması verecek yani sadece hata düzeltmeler ve güvenlik güncellemeleri sunacak.

ARTIK MOBİL İŞLETİM SİSTEMİ YOK

Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı bir sizi röportajda gelecek yıllarda ulaşacakları hedefleri ve planları allatmışlardı ancak bu planlar arasında mobil işletim sistemleri hakkında hiçbir detay paylaşılmamıştı. Yazılım üretim aşamasında daha farklı çalışmalara zaman harcayacağı düşünülen Windows Mobil, anlaşılan Android ve iOS karşısında pes etmiş görünüyor.

DAHA ÖNCE FİŞİ ÇEKİLMİŞTİ

Microsoft’un Windows Phone platformu bir yıldan fazla bir süredir hiç gündeme gelmiyordu ve çalışmaları durdurulmuştu. Ancak şirket bunu hiçbir zaman resmi bir ağızdan dile getirmedi. Bunu ardından Windows Phone’un kapatılmasından sonra binlerce işçi çıkartıldı. Windows Phone yerine bulut teknolojilerine odaklanan Microsoft, son bir yıldan beri Windows Phone platformu yokmuş gibi davranıyordu. Bill Gates bile yaptığı Bloomberg röportajında kendisinin Android tabanlı bir telefon kullandığını açıklamıştı. Microsoft’un Windows Phone’dan vazgeçmesinin en büyük nedenlerinden biri de geliştiricilerin platformu desteklememesiydi. Microsoft’un Windows Phone uygulama mağazasıyla birçok sorunu vardı ve tam olarak geliştirildikten sonra bile uygulamalar tutmadı. Çok az uygulama ile sadece temel ihtiyaçları giderebilen Windows Phone’lar Android ve iOs gibi milyonlarca uygulamaya sahip olan mobil işletim sistemleriyle yarışamadı. Kısacası artık hayatımızda Windows Phone yok. Microsoft ruhunu Android’de yaşamaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın