Bir efsane daha yok oluyor. AOL Instant Messenger’a veda edin

Çocukluğumuzun iletişim platformu Aol Instant Messenger 15 Aralık itibariyle kapatılıyor.


Geçtiğimiz aylarda 3.partü mesajlaşma uygulamalarının tümünü kapatan AOL, bir efsaneyi daha sonsuzluğa uğurluyor. 3.parti uygulamaları bitirdikten sonra sıranın Aol Instant Messenger (AIM)’ın da kapatılması bekleniyordu ve beklenen oldu. AIM’nin yaratıcısı AOL mesajlaşma servisinin fişini çekiyor. 90’lı yılların sonundan beri hizmet veren ücretsiz iletişim servisi AOL tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Aralık’ta kapatılacak.

GÜNCEL UYGULAMALAR AIM’NİN SONUNU GETİRDİ

Şimdiki sosyal medyanın dedesi olarak sayılan AIM’yi bitirenler ise onun torunları oldu. WhatsApp, Viber ve instagram gibi güncel sosyal ağlar ve çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları, bünyelerine ekledikleri yeni özellikler ile aynı MSN Messenger’ın da olduğu gibi AIM’nin de sonunu hazırladı. Kendinizi çocukluğunuzdaki gibi hissetmek istiyorsanız Aol Instant Messenger’ı sonsuzluğa uğurlanmasına az bir vakit kaldı.

MESSENGER İLE AYNI KADERİ PAYLAŞIYOR

Microsoft MSN Messenger’ı da yeni mesajlaşma uygulamaları yüzünden 2014 yılında kapatmıştı. O yıllara denk gelenler için çok önemli bir yere sahip olan MSN Messenger gibi, AIM’de sevenlerine veda ediyor. ICQ gibi bir programa veda eden bu nesil, MSN’nin gidişiyle büyük darbe almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir Hosting Hizmeti

Müşteriler firma üzerinden VDS sunucu ve buna benzer pek çok konu hakkında en profesyonel desteği …

Bir cevap yazın