Bitcoin ile ev satışları başlıyor

Yakın geçmişin en fazla değer kazandıran para birimi olarak nitelendirilen Bitcoin ile ev satışları başlıyor. İngiliz merkezli bir firma Dubai’de Bitcoin üzerinden ev satışı yapmaya hazırlanıyor.


Dünyanın yeni yatırım birimi olarak görülen ve geçtiğimiz sene bile değeri 4 kat artan Bitcoin artık ev aldırıyor. İngiltere merkezli bir inşaat şirketi önümüzdeki sene satışını gerçekleştireceği evleri salan para birimi Bitcoin ile gerçekleştireceğini duyurdu. Dubai’de yer alan evlerin tamamı Bitcoin ile satılacak. En ucuz ev 33 Bitcoin fiyatıyla satılacak. Yani en ekonomik stüdyo dairenin değeri en az 150 bin dolara denk gelecek. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin de satışı gerçekleşecek ve fiyatlar 54 ve 80 Bitcoin arası değişecek.

LÜKS SİTENİN DEĞERİ ÇOK DAHA YÜKSELECEK

Toplamda 1133 dairenin bulunduğu bu lüks site hem gayrimenkul açısından hem de bitcoin’e eş değer olarak değerlenecek. Dünyada bir ilki gerçekleştiren Knox Group, bu projenin değerini 325 milyon dolar olarak açıkladı. İçinde hem bireysel oturumların hem de ticari dükkanların bulunacağı belirtilen site 22 hektarlık bir alana inşa ediliyor. İçinde ayrıca lüks markaların da bulunacağı bir alışveriş merkezi ve dekoratif 2 adet kulenin bulunacağı siteden satın alınan yerler bir ilk olması sebebiyle büyük kazanç sağlatacak.

BITCOIN SON 8 AYDA 4 KAT DEĞER KAZANDI

Bitcoin yeni dönemin en çok yükselen para birimi ve neredeyse tüm dünya ülkeleri tarafından kabul ediliyor. Sadece 2017 yılının Ağustos ayı sonuna kadar değeri %400 arttı ve artmaya da devam ediyor. Çin’de yaşanan Bitcoin yasağı sonrasında hafif değişimler yaşanmış olsa da Bitcoin artışını devam ettiriyor. Rusya’dan ciddi destek alan Bitcoin zamanla diğer ülkelerde de kullanılacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın