Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor

Son dönemlerin en hızlı yükselişe ve değerine sahip olan sanal para birimi Bitcoin’in Çin’in yaptığı ambargo sonrasında düşüşünün devam ettiği gözlemleniyor.


İnternet üzerinden satın alımlarda ve hatta bazı ülkelerde ev satışlarında bile kullanılan sanal para birimi Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor. Sürekli yaşadığı düşüşe ek olarak durdulamayan Bitcoin, kendisine yatırım yapanları da oldukça endişelendiriyor. Geçtiğimiz günlerde %30’luk ani bir düşüş ile grafiğini sabit tutamayan Bitcoin’in düşüş sebepleri de oldukça geçerli. Birçok ülkenin para birimlerinden daha yüksek değere sahip olan bitcoin yatırımcılarına oldukça iyi paralar kazandırdı ancak bundan sonraki akıbeti ise henüz bilinmiyor.

ÇİN’İN YAPTIRIMININ ETKİLERİ SÜRÜYOR

Hükümetler tarafından takip edilemeyen ve transferlerinin kaydının tutulamadığı Bitcoin’in farklı amaçlar için de kullanılabileceğini belirten bazı hükümet yetkilileri Bitcoin’i sağlam bulmuyor. Bu düşüncede olan ve nüfusu oldukça fazla olan Çin, bitcoin kullanan şirketleri faaliyetlerini durduma kararı aldı. Bu karar üzerine piyasadaki değeri oldukça düşen Bitcoin geçtiğimiz günlerde 4500 dolara alıcı bulurken şu an 3600 dolara satılıyor. Yaklaşık %30’luk bu düşme oranı da ülkelerin Bitcoin’e güvenmemesinden kaynaklanıyor olabilir.

RUSYA BITCOIN’İN ALTERNATİFİ ÇIKARTABİLİR

Rusya’nın kendi sanal para birimini çıkartmayı hedeflediği biliniyordu. Bunu bitcoin’e olan güvensizlikten dolayı mı yoksa son zamanların trend para birimi olmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı ise bilinmiyor. Çin’in koyduğu ambargodan sonra diğer ülkelerin de kendi sistemlerini savunması beklenirken bitcoin hakkında hangi ülkenin ne düşündüğü ise bilinmiyor. Türkiye’nin bitcoin hakkında henüz net bir açıklaması bulunmadığı da gelen haberler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın