Bitcoin sahiplerine özel telefon: Finney

Bitcoin alım satımı yapan, yöneten, Bitcoin borsasıyla uğraşan ve kimliklerinin gizli kalması için üst düzey özen gösteren kişiler için üretilecek Finney’in detayları ortaya çıktı.


Solar isimli teknoloji şirketi tarafından geliştirilen ve üst düzey güvenliğe sahip olan Finney, kripto borsası adı verilen ve içinde Bitcoin yönetiminin de bulunduğu organizasyon ile uğraşan kişiler için özel olarak geliştiriliyor. Kripto borsasıyla uğraşan kişilerin kendi bilgilerinin gizli kalması, para birimlerini tutmak, göndermek gibi işlemleri yapmaya ihtiyaç duyarlar. Ayrıca yine kripto borsasındaki kişilerle de iletişim halinde olmak isterler.

TAMAMEN ÖZEL KİŞİLER İÇİN ÜRETİLECEK

Finney, bu ihtiyaçlara çare olması açısından en iyi adres olacak. Bitcoin’in de destek verdiği bu “güvenlikli” akıllı telefon sadece özel kişiler için üretilecek. 999 dolarlık fiyat etiketine sahip olan telefonun Android mobil işletim sistemi kullanacağı iddia ediliyor. Ayrıca 5.2 inçlik ekrana sahip olan telefonun 256 GB dahili hafızası da standart olarak geliyor. 8 GB bellek kapasitesi ve 16 MP’lik arka, 13 MP’lik ön kameraların da entegre edildiği telefonun üstün güvenlikli kilitleme zinciri adı verilen bir sistem ile de korunması hedefleniyor. Solar ayrıca Finney’in haricinde bir de aynı güvenlik özelliklerine sahip bilgisayar tasarlıyor.Bu bilgisayarın henüz özellikleri netleşmemiş olsa da 799 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın