BlackBerry Kryton yakında tanıtılacak

Uzun zamandan beri büyük bir atılım yapamayan BlackBerry, karbon kaplamalı yeni telefonu Kryton ile esgi günlerine geri dönmek istiyor.


BlackBerry tarafından geliştirilen BBOS mobil işletim sisteminden oldukça yara alan ve şansını geçtiğimiz yıllarda Android üzerinden deneyen şirket Android işletim sisteminden de yükselişe geçemedi. Ancak yılmayan şirket yepyeni bir model üzerinden çalışıyor. Yapısal olarak oldukça şık görünen BlackBerry Kryton yakın zamanda tanıtılacak gibi görünüyor.

QWERTY DEVRİNİ KAPATIYOR

BlackBerry, geçtiğimiz yıllarda QWERTY’li klavyeli modellerinde başarılı olmuş gibi görünse de dokunmatik ekranlı telefonların yükselişe geçmesiyle artık tercih edilmeyen bir yapı oldu. Bunu bilen BlackBerry’de şansını dokunmatik ekranlarda deniyor ve neredeyse çerçevesiz olan bir gövde ile hazırlanıyor. Gücün simgesi olan Kripton ismiyle bağdaştığını düşündüğümüz telefona BlackBerry oldukça fazla güveniyor.

DARBELERE DAYANIKLI OLACAK

Karbon kaplama ile güzel bir görünüme sahip olan telefondan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla metalik bir gövdeye sahip olacak ve darbelere karşı dayanıklı olacak gibi görünüyor. Telefonun diğer özellikleri ise orta segmentin sahip olduğu değerlere denk geliyor. Snapdragon 645 yada 626 işlemcisini kullanacağı tahmin edilen telefonun 4 GB belleği olacak. Geçtiğimiz yıllarda da ticari olarak çok fazla kullanıldığı için bu telefonda da batarya konusuna önem verilmiş ve 4000 mAh2lık pil entegre edilmiş. Android işletim sistemi kullanacağı belirtilse de Nougat yada Oreo versiyonlarından hangisini kullanacağı hakkında bir bilgi yok. BlackBerry’nin geri dönmesini bir çok kullanıcı istiyor. Ayrıca telefonun tam olarak ne zaman tanıtılacağı yada çıkış fiyatı hakkında da henüz net bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın