BlackBerry ve Timex iş birliği bir akıllı saat doğurabilir

Son birkaç senedir beklenen satış grafiklerine ulaşamayan ve akıllı ürünler konusunda eksik kalan Blackberry yeni bir iş birliği sağladı.


Geçtiğimiz yılların en popüler telefon üreticilerinden biri olan Blackberry geçtiğimiz günlerde ünlü saat firması Timex ile anlaşma sağladı. Bu anlaşmanın yeni bir akıllı saat üretimi için zemin hazırlayıp hazırlamayacağı ise henüz bilinmiyor. Yapılan anlaşmaya göre Timex, Blackberry’nin büyük orandaki patentlerini kullanabilecek. 4000’e yakın patentin kullanım hakkını alan Timex, akıllı saat üretimi için gerekli olan tüm gereçleri bir bir toplamasıyla dikkat çekiyor.

BLACKBERRY’NİN AKILLI SAATİ HENÜZ NETLEŞMEDİ

Blackberry’nin akıllı saat üreteceği iddiaları sızıntı haberlerinde gündeme gelmişti. Hatta cihaz hakkında su geçirmezlik, üstün koruma ve 4000 mAh pil gücü olacağı da biliniyordu ancak Timex ile yapılan anlaşma bu durumu başka bir yere taşıdı. Timex ile yapılan anlaşma ile Blackberry’nin sahip olduğu patentler sayesinde çok rahat bir şekilde üstün bir akıllı saat üretilebileceği belirtiliyor.

PATENTLERİN İÇERİKLERİ ÇOK ÖNEMLİ

1800’lü yıllardan beri saat üretimi yapan köklü firma Timex ile yapılan patent anlaşmasının içeriği ise geniş. Patentler arasında mesajlaşma, kablosuz iletişim, işletim sistemleri ve siber güvenlik konuları mevcut. Bu patentler yardımıyla çıkacak olan ürünün Timex’in de tecrübesiyle iyi bir akıllı saat olması yönünde. Gelecekte sızıntı haberlere konu olacak yeni bir akıllı saat gelmesi içten bile değilken, bu konuda geç kalan Blackberry’nin bekleneni vermesi hedefleniyor. Blackberry tarafından ise saat ile ilgili henüz net bir bilgi verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın