BlackBerry’nin İlk Tamamen Dokunmatik Ekranlı Telefonu BlackBerry Motion Sızdırıldı

BlackBerry’nin dokunmatik ekranlı yeni akıllı telefonu olması beklenen BlackBerry Motion’ın detayları ortaya çıktı.


Bir zamanların ünlü Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry kendi işletim sistemini sonlandırmış ve artık Android işletim sistemine sahip yeni akıllı telefon modelleri üretmeye başlamıştı. BlackBerry’nin Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üretmesiyle birlikte eski günleri geri dönmemiş olsa da BlackBerry markası için yeni bir dönemin başladığı aşikar.

BlackBerry yoluna Android işletim sistemiyle devam edeceğini açıklamasının ardından çıkarttığı Passport, Priv, DTEK 50, DTEK 60 ve KEYone modelleriyle iyi bir çıkış yakalamıştı. Özellikle KEYone modeliyle birlikte klasik klavye deneyimini en üst düzeyde sunuyor olsa da tamamen dokunmatik ekranlı modeller üretmekten uzak duruyordu.

Tamamen dokunmatik ekran modellere bir türlü ısınamayan BlackBerry görünüşe göre yeni bir dokunmatik ekranlı model üzerinde çalışıyor. Twitter üzerinde yaptığı başarılı sızıntı haberleriyle adından söz ettiren Evan Blass’ın paylaşımına göre BlackBerry’nin şimdilik Krypton olarak adlandırılan akıllı telefonu BlackBerry Motion olarak adlandırılacak. BlackBerry bilindiği gibi henüz prototip olan akıllı telefonlarının isimlerini satışa çıkarttığında değiştiriyordu. BlackBerry bunu son olarak bunu önemli bir başarı yakaladığı KEYone cihazını henüz prototip aşamasındayken Mercury olarak adlandırmıştı.

Rakiplerinin Gerisinde Kalan Tasarım!

BlackBerry’nin yeni dokunmatik ekranlı akıllı telefon modeli olacak olan BlackBerry Motion modelinin sızdırılan görsellerine baktığımızda günümüz amiral gemi modellerinde çok daha uzakta bir tasarımla geldiğini görünüyoruz. Günümüz amiral gemi modellerinin olmazsa olmazı olan tamamen çerçevesiz ekran tasarımı BlackBerry Motion’da kendinisine yer bulamıyor. Ayrıca günümüzde akıllı telefonların artık fiziksel bir tuş kullanmadığı da göz önünde bulundurulduğu BlackBerry Motion’ın fiziksel bir tuş barındırdığını ve bu tuşta ise BlackBerry logosunu barındırdığı görülüyor. Ayrıca BlackBerry Motion 3.5 mm’lik kulaklık girişini de destekliyor.

BlackBerry Motion Bu Ay Tanıtılacak!

BlackBerry’nin neresinden bakarsak bakalım günümüz amiral gemi modellerinden çok uzakta olan bu yeni akıllı telefonunun belki de tek etkileyici yönü BlackBerry’nin üstün güvenlikli yazılımlarını içermesi ve 26 saatlik pil ömrünü sunması. Ayrıca telefonun bir diğer özelliği ise geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde olan su geçirmezlik özelliğiyle gelecek olması. Teknik özelliklerine dair herhangi bir ayrıntının bilinmediği BlackBerry’nin yeni akıllı telefonunu bu ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın