Bütçe dostu Nokia 2 modeli ön sipariş ile satışa sunuldu

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Nokia 2, bugün Rusya’da ilk olarak 99 Euro’dan ön sipariş ile satışa çıkıyor.


Nokia firmasının alt seviye telefonlarından olan Nokia 2’nin tanıtımı geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Uzun zamandan beri telefon piyasalarından uzak kalan ve 2017 yılında hızlı bir giriş yapan Nokia, kısa zamanda tekrar akıllı telefon piyasalarında adından söz ettirme başarısı gösterdi. Nokia firmasının 2 modeli en sonunda ön sipariş ile satışa çıktı. İlginç olarak ilk olarak Rusya’da satışa sunulan telefonun fiyatı ise 99 Euro olarak belirlenmiş.

NOKIA 2 BÜTÇE DOSTU FİYATIYLA ORTA SINIFA YAKIN

Özellikle telefonda en çok dikkat çeken detayının batarya konusunda olduğunu belirtelim. Akıllı telefon piyasalarında her geçen gün yaşanan hareketliliğe bağlı olarak kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başına batarya soruna çözüm üretmek için 4100 mAh kapasitesinde batarya ile karşımıza çıkan bu telefon bu özelliği ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteriyor. Neredeyse 2 günlük bir kullanım ömrü sunan bu telefon ile şarjınızın bitmesi için uzun kullanım gerekiyor. İşlemci olarak Snapdragon 212 tercih eden Nokia 2 telefonunun RAM olarak ise sadece 1 GB RAM bulundurması aslında biraz eksi yönü olarak dikkat çekiyor. Telefonun alt seviye telefon olmasına neden olan bu düşük RAM kapasitesinin yanında depolama alanın da yetersiz olarak yorumlanıyor. 8 GB gibi düşük bir depolama alanı ile gelen bu telefonun hafızasını arttırmak için SD kart desteğini sunabilirsiniz. Ekran boyutunda da tatmin edici bir boyut tercih eden firmanın 5 inçlik ekran boyutu bulunmaktadır.

Kamera detaylarında da alt seviye telefonlara göre fena sayılmayacak olan 8 MP çözünürlüğe sahip olan kamerası ile başarılı sayılabilir. Ön kamerada ise 5 MP çözünürlük bulunan bu telefonda işletim sistemi olarak ise Android 7.1.1 Nougat sistemi sunulmaktadır. 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan bu telefonun ülkemizde satış fiyatı henüz netlik kazanmış olmasa da vergiler ile birlikte 500-600 TL bandında satılacağını tahmin ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın