Büyük Tepki Çeken Xbox One X’in Türkiye Fiyatında İndirime Gidildi

Microsoft Xbox One X’in fiyatında indirime gitti.


Microsoft’un güçlü oyun konsolu Xbox One X geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Sony’nin PlayStation 4 Pro modelinden çok daha güçlü bir oyun konsolu olarak karşımıza çıkan Xbox One X oyun konsolu Türkiye’de ki oyun severler tarafından da çok sevilse de yüksek fiyatıyla büyük tepki çekmişti. Türk kullanıcıların büyük tepkisi üzerine Microsoft Türkiye Xbox One X’in fiyatında geri adım attı ve Xbox One X’in fiyatında indirime gitti.

Microsoft’un Gamescom 2017’de “dünyanın en güçlü oyun konsolu” olarak tanıttığı Xbox One X’i ve Xbox One X’in Project Scorpio sürümünü tanıtmıştı. Microsoft’un yeni oyun konsolları olan Xbox One X ve Xbox One X Project Scorpio’nun fiyatları yurt dışında 500 dolar olarak açıklanmıştı. Ülkemizde de ön siparişe sunulan Xbox One X modelleri daha satışa çıkmadan yüksek fiyat sebebiyle satıştan kaldırılmıştı.

Yüksek fiyat sebebiyle satıştan kaldırılan Xbox One X’in fiyatı ilk olarak 2.899 TL olarak açıklanmıştı. Rakibi olan PlayStation 4 Pro’dan biraz daha güçlü olsa da Xbox One X’in fiyatı oldukça pahalıydı. Kullanıcılardan gelen yoğun tepki üzerine Microsoft Türkiye fiyatta indirime gittiğini açıkladı ve Xbox One X’in fiyatını 200 TL’lik bir indirimle 2.699 TL’ye indirdiğini açıkladı.

7 Kasım tarihinde çıkacak olan Xbox One X’in indirimli fiyatlı halinin oyun severleri tatmin edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Forex Şirketi Seçimini Hangisinden Yana Kullanmalısınız?

    Para birimlerinin değişimiyle birlikte arasındaki döviz değişim oranlarının yaptığınız yatırıma göre sizlere kazanç …

Bir cevap yazın