Chrome 61 güncellemesi ile birçok şey değişiyor

Chrome 61 sürümü yayımlandı ve bu yeni sürüm ile güvenlik konusunda ciddi geliştirmeler yapıldığı da duyuruldu.


Google’ın hayatımıza kattığı en yararlı yazılımlarından biri olan Chrome web tarayıcısı yeni güncellemesiyle birçok yeni özelliğe kavuşacak. Bugün itibariyle indirilebilir olan Chrome 61 sürümü tüm işletim sistemleri için kullanılabilir durumda. Güvenlik amaçlı gelen bu güncelleme ile Google kullanıcılarının daha güvenilir bir ortamda surf yapmasına olanak sağlıyor.

TAMAMEN GÜVENLİK İÇİN ÇIKAN BİR SÜRÜM

Chrome 61 sürümü çeşitli geliştirmelerden ve alınan geri bildirimlere göre yapılan bir güvenlik güncellemesi olarak değerlendiriliyor. Bu sebepten dolayı Google, Chrome kullanan tüm kullanıcıların ivedi şekilde yeni güncellemeyi yüklemesi gerektiğini bildiriyor. Güncelleme işlemi ise çok kolay bir yöntem ile yapılıyor. Chrome tarayıcınızın adres çubuğu bölümünün hemen yanında yer alan yeşil ok tuşuna tıkladığınızda gelen “Google Chrome’u güncelle” butonuna bir kere tıklamanız yeterli. Öncelikle Chrome tarayıcınız kapanacak ve güncellendikten sonra tekrar açılacaktır.

HER YENİ GÜNCELLEME YENİ BİR GÜVENLİK DUVARI

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olarak varsayılan Chrome’un Google tarafından oldukça önemseniyor. Genellikle yaptığı tüm güncellemeleri de tasarım yönüne doğru değil güvenlik amaçlı gerçekleştiriyor. Arka planda bir çok yeni geliştirmeye imza atan Google, ayrıca Chrome’un açık kaynak kodlu olmasından dolayı Add-ons adı verilen eklentilere de olanak sağlıyor. Bu eklentiler ise kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca Chrome üzerinden giriş yaptığınız hesaplarınızda hangi bilgisayarda olursanız olun hem geçmişte ziyaret ettiğiniz sitelerin kayıtları, şifreleriniz ve sık kullanılanlar listeniz de hem senkronize olarak kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın