Çift ekranlı Yota 3 tanıtıldı

Çin menşeli YotaPhone tarafından üretilen ve çift ekran olma özelliğini taşıyan günümüzün ender telefonların biri olan Yota 3’ün tanıtımı gerçekleşti.


Daha çok e-kitap okumayı sevenlerin tercih ettiği Yota Serisi, kullanıcıların beklentilerini karşılamayacak gibi duruyor. Eski modelleriyle neredeyse aynı özellikleri taşıyan Yota 3 fiyat etiketiyle kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmaya hazırlanıyor. Yota 3’ün en büyük özelliği olan çift ekranın e-kitap okuyucuları için biçilmiş kaftan durumunda olması ancak fiyat etiketinin de yüksek olmasının sonucu hakkında telefonun çıktıktan sonra nasıl bir satış grafiği yakalayacağı bilinmiyor. Telefonun ön tarafında 5.5 inçlik AMOLED ekran bulunuyorken, arka tarafında ise 5.2 inçlik E Ink Carta II ekran yer alıyor.

ARKA EKRANIN SIRRI E-KİTAP OKUNABİLİYOR OLMASI

Daha önce pek de rastlamadığımız Ink Carta II ekranı aslında tamamen gözü yormamak için kullanılan siyah üzerine beyaz yazı tipinin gösterildiği bir ekran formu. Şarj tüketimi açısından oldukça ekonomik olan bu ekran ile e-kitaplar kolayca okunabiliyor. Piyasada bu tarz e-kitap okumak için mini tabletler bulunuyor olsa da bir telefon ile entegre edilmiş pek de seçenek yok.

TELEFONUN ÖZELLİKLERİ ORTA SEGMENTTE

Yota 3’ün içinde bulunan sistem ise tam bir orta segment düzeyinde. Snapdragon 625 işlemci kullanan Yota 3 hız konusunda orta seviyede kalıyor. 4 GB bellek ile çalışan telefonun iki adet de hafıza seçeneği mevcut. 64 GB ve 128 GB’lik iki seçenek ile satışa sunulacak olan telefonun pili de 3.300 mAh gücünde. Bu pil ile sadece e-kitap okunursa telefonun şarjı kolay kolay bitmiyor. Telefonun 64 GB’lik modeli 560 dolar iken, 128 GB^lik versiyonu ise 655 dolardan satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın