Çinli ZTE’den çift ekranlı katlanabilir Axon M geliyor

Çinli ZTE firması alışılmışın dışında bir telefon tasarımıyla geliyor.6.8 inçlik katlanabilir 2 ekrana sahip olan telefon üst segmentte boy gösterecek.


İlk dokunmatik telefon çıktığından beri uzun yıllardan beri hemen hemen aynı tasarımları kullanan telefon üreticileri bu dokunmatik telefon tasarımından oldukça verim alıyorlar. iPhone X’in de çıkıyor olması ve diğer çerçevesiz telefonlar ile bir nebze de olsa ekran tasarımlarında değişiklikler olsa da yine tasarım formunu korumaya devam ediyor.

TASARIMLAR FARKLILAŞIYOR

ZTE isimli Çinli akıllı telefon üreticisi katlanan ve çift ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor. ZTE Axon M adı verilen telefonda 2 adet 6.8 inç ebatlarında ekran bulunuyor. 2 ekranında da Full HD desteği olan telefonun zellikleri de üst segment telefonlarla denk. Snapdragon 820 işlemci ve 4 GB bellek bulunan telefonda 32 GB de dahili hafıza bulunuyor. Geçtiğimiz yıl da bir amiral gemi çıkartan ZTE, Axon M ile bu yıla ciddi satış hedefleriyle giriyor. 20 MP’lik tek arka kameraya sahip olan telefonun Android Nougat 7.1 işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor ancak telefon üst segment olduğu için Android 8.0 Oreo güncellemesi de alabilir.

BATARYA YETERSİZ OLABİLİR

Yaptığımız incelemeye göre ZTE Axon M içinde 3120mAh gücünde bir bataryayı bünyesinde bulunduruyor. Daha çok 5inçlik ekranı olan telefonlar için orta düzeyde kullanıma cevap veren bu değerin 2 adet 6.8 inçlik ekrana nasıl uzun kullanım vaad edeceği ise bilinmiyor. Ayrıca yine orta segment telefonlar dahi 2 kamera bulunurken Axon M’de tek kamera bulunması pazarlama açısından eksi değerler getirebilir. 650 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya çıkması beklenen telefonun tam çıkış tarihi hakkında net bir bilgi ise bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın