Dow Jones Google’ın Apple’ı Aldığını Açıkladı Apple Hisseleri Çakıldı

Google Apple’ı sadece 2 dakikalığına satın aldı.


Amerika’nın önde gelen borsa şirketlerinden birisi olan Dow Jones hisse senedi endeksi, sisteminde yaşanan teknik bir hata sonucunda oldukça saçma olan bir haber yayınlandı. Dow Jones’un bu haberine göre Google Apple’ı satın almıştı. Endeks tarafından paylaşılan bilgilerde Google’ın Apple’ı sadece 9 milyar dolar karşılığında satın aldığı aktarıldı. Google ve Apple arasında olan bu anlaşmanın Google’ın yeni şirketi olan Alphabet CEO’su olan Larry Page ve Apple’ın 2011’de ölen eski CEO’su Steve Jobs arasında imzalandığı aktarıldı.

Dow Jones’un bu haberinde ayrıca bu satışın ardından Google’ın artık Apple’ın yeni binası olan Apple Kampüs’e taşınacağına yer verildi. Bu duruma ayrıca Google çalışanlarınınsa çok sevindiği yazıldı.

Haber yalan haber olmasına rağmen Apple’ın hisseleri bu durum karşısında ağır yaralar aldı. Google hisselerinde de fiyat artışı görüldü. Kısa bir süre yayında kalan bu haber karşısında Dow Jones bir özür metni yayınladı. Bakalım Apple konuyla ilgili olarak bir adım atacak mı ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın