Dünyanın en ince dizüstü iş istasyonu Lenovo ThinkPad P52s tanıtıldı

Lenovo, bir dizüstü iki de masaüstü olmak üzere 3 iş istasyonu bilgisayarını tanıttı. Gerçek anlamda iş istasyonu modellerin fiyatları ise henüz belli değil.


Lenovo, şirketin şimdiye kadar yaptığı en ince ve en hafif dört çekirdekli iş istasyonu dizüstü bilgisayarı olduğunu belirten yeni bir ThinkPad’i tanıttı. Dizüstü iş istasyonunun yanı sıra bir çift de yeni ThinkStation ürününü açıklayan üretici yeni cihazlarıyla oldukça konuşulacağa benziyor.

Ultrabook tarzı ve oldukça güçlü özellikleriyle ThinkPad P52’lerle başlayalım. 8. nesil Intel Core i5 ve i7 dört çekirdekli işlemci, Nvidia Quadro P500 ekran kartı, 32GB’a kadar sistem belleği ve depolama tarafında da 1 TB’a kadar NVMe SSD ve 2 TB’lık sabit disklerden bahsediyoruz. Bütün bu donanımlar ise 19.95 mm kalınlığında ve 1.95 kg ağırlığındaki bir dizüstü bilgisayara sığdırılmış. Tamamen mobil bir iş istasyonu olan Lenovo ThinkPad P52s, IPS ekranı Full HD ve 4K çözünürlüklü ekran seçenekleriyle geliyor. Fazladan güvenlik için bir parmak izi okuyucu seçeneği de var. Tüm bu bileşenlere ise güçlü bir batarya güç veriyor. Hatta Lenovo bu konuda o kadar iddialı ki bu bataryaların sloganını da “Lenovo’nun PowerBridge teknolojisi gün boyunca* güç sağlıyor” diyor.

GERÇEK İŞ İSTASYONLARI

ThinkStation kule bilgisayarlarına geçersek, tanıtılan p520 ve P520c modellerinin her ikisinde de, 18 çekirdeğe kadar ve 4.5GHz’e kadar hız sağlayan bir Intel Xeon W Serisi işlemci kullanıyor. P520 ile 256GB’a kadar sistem belleği ve bir çift Nvidia Quadro P6000 ekran kartı ile birlikte geliyor. P520c’de ise 128GB’a kadar sistem RAM’i, tek bir Nvidia Quadro P5000 ekran kartı bulunuyor.

Tanıtılan 3 bilgisayarında fiyatları henüz belli değil ancak 2018 yılının ilk aylarında fiyat etiketlerinin de belli olması bekleniyor.

*Batarya süresi kullanıma göre değişiklik göstermektedir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Profesyonel Kartuş ve Kâğıt Ürünleri

Güvenilir firma olarak müşterilerine hizmet vermeyi başaran bu adreste en kaliteli plotter kağıdı çeşitleri yer …

Bir cevap yazın