Dünyanın en iyi parçalanabilir bilgisayarı HP ZBook x2 tanıtıldı

HP’nin iş istasyonu sınıfındaki yeni dizüstü sökülebilir bilgisayarı HP Zbook X2, piyasadaki en güçlü bilgisayar olarak göze çarpıyor.


Üst düzey mobil bilgisayarlar birbir tanıtılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un tanıttığı Surface Book 2 ‘den sonra dün yapılan Adobe Max Konferansında da HP yeni sökülebilir HP Zbook X2 modelini tanıttı. İçinde bulundurduğu donanımlar ile dünyanın en güçlü dizüzsü bilgisayarı olma unvanını kazanan Zbook X2, yedinci ya da sekizinci nesil Intel Core i5 veya i7 CPU’lar ile birlikte geliyor. X2’nin ekran görüntü kartı ise Nvidia Quadro M620, ya da isteğe bağlı olarak GeForce GTX 1050 veya 1060 kartları kullanılıyor.

MASAÜSTÜ BİLGİSAYARA TAŞ ÇIKARAN ÖZELLİKLER

14 inçlik 3.840×2.160 (4K) dokunmatik ekranlı Zbook X2, içinde bulundurduğu 32 GB’lik Ram belliği ile süper hızlı bir kullanım sunuyor. En yakın rakibi olan Surface Book 2’nin ise 8 GB ve 16 GB’lik Ram seçenekleri mevcut. Surface book 2 daha çok Microsoft programlarına yönelmesine karşın HP Zbook X2, Adobe programlarıyla donatılmış durumda. Creative Cloud ile Photoshop ve Primiere gibi programların yer aldığı bilgisayar birçok grafiksel işlemi kolayca ve mobil olarak yapabiliyor.

Bilgisayar ile birlikte gelen sökülebilir klavye ve daha rahat grafiksel işlem yapmayı sağlayan kalem de Zbook X2 ile birlikte satılıyor. İş istasyonları konusunda uzman olan HP, Zbook X2’yi de Workstation adı verdiği iş bilgisayarları kategorisine eklemiş durumda. Önümüzdeki Aralık ayında piyasaya çıkması beklenen bilgisayarın 1749 dolarlık fiyat etiketi ise bu donanımda bir bilgisayar için makul yorumlarını alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Profesyonel Kartuş ve Kâğıt Ürünleri

Güvenilir firma olarak müşterilerine hizmet vermeyi başaran bu adreste en kaliteli plotter kağıdı çeşitleri yer …

Bir cevap yazın