Düşürme testleri, iPhone X’in iPhone 8’den daha kırılgan olduğunu gösteriyor

Biz dizi düşme testine giren iPhone X, Apple tarafından en dayanıklı cama sahip olan iPhone olarak tanıtılıyordu ancak testler pek de öyle söylemiyor. İşte detaylar.


Bilindiği üzere iPhone X’in servis ücretleri arasında 279 dolarlık ekran değiştirme ücreti geçtiğimiz haftalarda oldukça tepki çekmişti. Apple, iPhone X’te bulunan ön ve arka camın şimdiye kadar yapılmış en dayanıklı cam olduğunu söylüyor olsa da maalesef işler göründüğü gibi değil.

Kullanıcı hataları ve garanti konusunda uzmanlaşmış olan SquareTrade isimli şirketin yaptığı testlere göre hasar riskini belirlemek için tüm telefonlar titiz testlere tabi tutuldu. iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X ve Samsung Note 8 arasında yapılan test ilginç sonuçlar doğurdu. iPhone 8 67 puan, iPhone 8 Plus 74 puan , Samsung Note 8 80 puan alırken iPhone X yüksek riskli olarak 90 puan aldı.

BİR DİZİ TEST UYGULANDI

Aşağıda videosunu da izleyeceğiniz test aşamalarında bir dizi farklı yöntem uygulandı. Yaklaşık 1.82 metreden atılan iPhone X Home butonunun özelliği olan yukarı doğru kaydırma işlevini yitirdi. Ekranı alta gelecek şekilde yapılan 1.82m’lik testte ise ön cam neredeyse tamamen paramparça oldu. Arka bölümünün üstüne düştüğü bir diğer testte ise arka cam tamamen parçalanarak kullanılamaz duruma geldi. 60 saniyelik tambur testinden sonra ise cam parçalarının dışarı doğru çıktığını gördüğümüz iPhone X’in içi açıldığındaysa bu darbeler sonrasında bazı kabloların yerinden çıktığını hatta bazıların kopuğunu bile görebiliyoruz. Test sonrasında ortalama 549 dolarlık tamir masrafı çıkan iPhone X, testlerde çok da sağlam olduğunu kanıtlayamıyor. Diğer bir bilgi ise; iPhone X’in iyi performans gösterdiği tek test su altında testi olduğu söyleniyor.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Seksi Fantazi Sütyen Takımları İçin Pamuk Tenim!

    Fantazi Sütyen Özenle üretilmiş ve dikkatli bir şekilde piyasaya kazandırılmış iç giyim unsurlarının …

Bir cevap yazın