Ekranı kırılan iPhone, Samsung ve diğer telefonlardan veriler nasıl kurtarılır ?

Büyük paralar veri bir iPhone yada bir Samsung veya bir başka marka telefon aldınız ve telefonunuzun ekranı kırıldı. Peki ekranı kırık telefondan fotoğraf, rehber ve diğer verileriniz nasıl kurtaracaksınız? İşte yanıtı


Son yıllarda hayatımızın önemli parçalarından biri olan akıllı telefonlarımız ile aramızdaki bağı sağlayan en önemli bileşen kuşkusuz telefonlarımızın ekranlarıdır. Bir şanssızlık yaşadınız, telefonunuzu düşürdünüz veya bir darbe sonucunda telefonunuz ekranı kırıldı. O çok sevdiğiniz iPhone’nunuza, Samsung telefonunuza yada diğer marka bir akıllı telefona artık erişemiyor ve verilerinizi, fotoğraflarınızı, rehberdeki kişileri yada videolarınızı ekranı kırık telefondan almak istiyorsanız bu yazımız size iyi bir rehber olacaktır.

EKRANI KIRILAN TELEFONUN EN BÜYÜK DOSTU TEAMVIEWER

Bilgisayarlarımızda uzak bağlantı ile karşı taraftaki bilgisayarı kullanmaya yarayan Teamviewer programının asıl amacı ekranı kırık telefonları yönetmek olmasa da bu konuda da oldukça işlevsel bir yapıya sahip. Öncelikle telefonunuz ekranı kırıldıysa ve iOS işletim sistemli bir iPhone yada iPad kullanıyorsanız öncelikle telefonunuzu iTunes’a bağlayarak TeamViewer QuickSupport uygulamasını indirin. Eğer Android mobil işletim sistemi kullanan bir akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız da aynı işlemi bilgisayar üzerinden Google PlayStore’dan yapın.

Uygulamayı yükledikten sonra bilgisayar üzerinden TeamViewer QuickSupport’a telefonunuzda kullandığınız ve yedeklemeleri yaptığınız ana hesabın kullanıcı adı ve şifresini girin. Oturum açıldıktan sonra Yükle’yi tıklamanız ve ardından cihazı seçmeniz yeterli. Telefonunuz üzerinden bilgisayarda görebileceğiniz kodu, TeamViewer programı üzerinden girin. Bir id numarası ve şifre karşınıza gelmiş olacak. Standart Teamviewer uygulamasına bu kullanıcı kodunu ve şifreyi girdikten sonra artık telefonunuzda bulunan tüm belge, fotoğraf, video, Word ve Excel dosyaları, PDF’ler gibi dosyalara erişim sağlıyor olabileceksiniz. Bu dosyaları kendi bilgisayarınıza da sürükle bırak şeklinde kopyalayabilir ve yedekleyebilirsiniz.

Not 1: Kaybolacak verilerinizden ve işlem içinde çıkacak hatalardan maalesef sorumlu değiliz.

Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız en kısa zamanda yardımcı olmak isteriz.

Fotoğraf: cultofmac.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın