Elektrikli otomobillerde direksiyon yuvarlak değil kare olacak

Piyasaya çıkması beklenen yeni nesil otomobillerin direksiyon simidi oldukça büyük bir değişikliğe uğrayacak. Çok daha akıllı bir yazılıma sahip olacak otomobillerin sizin kullanım alanınızı bir hayli kısıtlayacak.


Elektrikli otomobillere olan ilginin artması üzerine elbette bu araçlara özel olarak üretilen aksesuarlarda da oldukça büyük bir gelişme yaşandı. Birçok elektrikli otomobilde halen yuvarlak direksiyon simidi var ama bu durumda oldukça büyük bir değişikliğin olacağı düşünülüyor. Eskiden babalarımız bize arabayı durdururken direksiyon çevrilmemesi gerektiğini söylerlerdi. Bu durum ise hidrolik direksiyon çıkmadan yıllar önceydi ama sonra hidrolik diye bir şey bulundu ve hayat çok daha kolay bir hale geldi. Bunu Şahin ve Mercedes süren bir okuyucumuz çok iyi anlayacaktır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi vermek gerekirse elektrikli otomobillerin direksiyonları aslında hiç olmayacak ama buna yavaş yavaş hazırlık yapılıyor.

DİREKSİYONLARIN KARE OLMASININ BİR SEBEBİ VAR

Direksiyonların kare olmasının sebebi arabaların tamamen akıllı olacak olması ve her yerlerinde sensörlerin olacak olmasıdır. Eğer sizde daha önce çarpışan araba pistine çıktıysanız ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınız. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi elbette sizlere vermek isterdik ama kare direksiyonlarda nasıl bir opsiyon olacağını biz bile tahmin edemiyoruz. Size çok kısıtlı bir hareket alanı sunulacağı için kare direksiyonların yeni nesil elektrikli otomobillerde kullanılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın