Elektrikli Süpürge üreticisi Dyson, elektrikli otomobil yapacak

Ünlü elektrik süpürgesi üretici Dyson 2020 yılında elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı.


Elektrik süpürgesi konusunda üst segment ürünler üreten Dyson, uzun yıllardan beri hayalini kurduğu elekttrikli otomobil projesini 2020 yılında tamamlayacağını açıkladı. Küresel ısınmanın baş karşıtlarından biri olduğunu belirten şirket, hava kirliliğinin önüne geçmek için 2020 yılında bir elektrikli otomobil satışına başlamak istediklerini belirtti.

ASTON MARTIN VE TESLA MÜHENDİSLERİYLE ÇALIŞIYOR

Dyson’ın bu hayalini gerçekleştirmek için ünlü otomobil firmalarından mühendisleri de kiraladığı biliniyor. Bu mühendisler ile araştırma ve geliştirme yapan şirket, prototip olarak da bir ürünü önümüzdeki yıllarda beğeniye sunacak. Şirket elektrik süpürgesinin yanı sıra ,saç kurutma makinesi, fan ve ısıtıcı da üretiyor. Bu ürünlerden sadece 2016 yılında 2,43 milyar dolar gelir elde eden şirket elektrikli otomobil yatırımıyla bu gelirini katlamak istiyor.

Ar-Ge lobaratuvarlarından şimdiden elektrikli motor için çalışmaya başladıklarını belirten Dyson yetkilisi, şimdilik otomobil hakkında detayları paylaşmasa da Tesla ve Aston Martin’in mühendisleri ve tasarımlarını kullanacağı yönünde tahminler mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın