Elgato, 4K60 Pro kayıt kartı ile 4K video çekimi ve 60 FPS hedefliyor

Elgato, 60 FPS’de 4K görüntü çekebilen bir kayıt kartını 4K60 Pro ismiyle tanıttı. 22 Kasım’da satışa çıkacak olan kartın fiyatının 400 dolar olması bekleniyor.


Game Capture 4K60 Pro piyasaya sürülecek olan ilk tüketici versiyonu kayıt kartı olma özelliğini taşıyor. Game Capture 4K60 Pro, bir PS4 Pro, Xbox One X, PC veya herhangi bir şifrelenmemiş HDMI cihazından Ultra HD çekimleri kayıt edebiliyor.

Elgato, GameCom 2017’nin başlarında hayranlarına, 4K çözünürlükte ve 60 saniyede karelik (FPS) oyun görüntüleri çekebilecekleri bir kayıt kartı üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Elgato tarafından atılan bir tweet il resmileşen kayıt kartı, hem grafik tasarımcılar hem de oyun severler için ideal. Fiyatına göre oldukça iyi işler yapan kayıt kartı, rakiplerine göre tam bir fiyat performans ürünü.

Oyun esnasında ekranı 4K görüntü kalitesiyle çeken kayıt kartını ayrıca kamera, oyun konsolları ve hdmi kullanan diğer cihazlarla da sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Daha çok oyuncuların tercih ettiği kayıt kartları, internette yayınlanmak üzere kullanılıyor. Kayıt kartlarının en büyük işlevi olan oyun kayıtlarını bilgisayar içinde bulunan bir sabit diske kaydediyor. Genel olarak tüm üst sınıf ekran kartlarıyla uyumlu olarak çalışan kayıt kartları, oyun severlerin vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

Teknik özellikler

Arayüz: PCIe x4
Giriş: PlayStation 4, Xbox One, şifrelenmemiş HDMI
Çıktı: HDMI (gecikmeli geçiş)
Desteklenen Çözünürlükler: En fazla 2160 p60
Boyutlar ve Ağırlık: 178 x 121 x 21 mm, 270 g / 7 x 4.7 x 0.83 inç, 9.5 oz

Sistem gereksinimleri

Windows 10 (64-bit) 6. nesil
Intel Core i7 CPU (i7-6xxx) / AMD Ryzen 7 (veya daha üstü)
NVIDIA GeForce GTX 10xx / AMD Radeon RX Vega (veya daha üstü)
PCIe x4 / x8 / x16 slot

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi PS4’ü almalıyım

PlayStation markası ilk olarak 1994’te hayatımıza girdi ve günümüze kadar evrimini sürdürdü. Oyun sektörünün hızlı …

Bir cevap yazın