Elon Musk’tan gurur verici Atatürk paylaşımı

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu Elon Musk, bir etkinlik için geldiği Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti. Ziyareti esnasında instagram hesabından 2 paylaşım yapan Musk, Atatürk’e olan saygısını gösterdi.


Uzay bilimleri şirketi SpaceX ve dünyanın en önemli elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk, ülkemizde düzenlenen 3. Global SatShow 2017 etkinliği için Türkiye’ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Musk’ın 3.5 milyonluk takipçiye sahip instagram hesabında yaptığı Anıtkabir paylaşımları ise Türk halkı tarafından ilgiyle karşılandı.

Kendi instagram hesabında çok fazla paylaşım yapmayan ve hesabını açtığı günden beri toplamda sadece 140 paylaşım yapan Elon Musk, etkinlik için gittiği başkent Ankara’da Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’de iki adet fotoğraf paylaştı. Paylaştığı ilk fotoğrafın altına “Atatürk Anıtkabir” yazan Elon Musk yüzbinlerce beğeni ve yorum aldı. Paylaştığı bir diğer Atatürk paylaşımında ise “I placed the flowers,Three broken ribs, A pierced lung, And still he fought” yani ” Çiçekleri yerleştirdim, Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı.” şeklinde bir yorum yaptı. Atatürk’e olan saygısını bu yolla gösteren Elon Musk, bu paylaşımıyla da Türk halkının gönlünde bir kez daha saygı kazandı.

Elon Musk’ın ve şirketlerinin ülkemizin teknolojik çalışmalarında yardımcı olmasını ve destekte bulunmasını canı gönülden biz de istiyoruz. Özellile yerli otomobil ve uzay bilimleri çalışmalarımızda Elon Musk ve şirketlerinin ülkemize destek vermesi oldukça güzel ve yararlı çalışmalara imza atmamıza imkan tanıyabilir.

 

Atatürk Anıtkabir

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()

I placed the flowers Three broken ribs A pierced lung And still he fought

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın