Emojiye doyuran yeni iOS 11.1 güncellemesi artık indirilebilir durumda

Apple’dan her yeni güncelleme geldiğinde heyecanlananlardan mısınız ? Emojiler hayatınızda oldukça büyük bir yere mi sahip ? İşte Apple’ın yeni iOs 11.1 güncellemesi ve Apple cihazlarına getirdikleri.


Belki de tarihinin en sorunlu iOS versiyonu olan iOS 11’e birçok yeni güncelleme geldiğini görmüştük. Bu güncellemelerin bir çoğu erken biten bataryalar, verimsiz pil kullanımları, görüşmelerde gelen çıtırtı sesleri gibi sorunları düzeltmek için yayınlanmıştı. iOS ilk defa gerçek özellikler ve yenilikler sunduğu bir güncellemeyi Apple iPhone ve iPad’lere getirmek için kolları sıvadı.

iOS 11’in yeni güncellemesi ile yeni emojiler geleceğin daha önce duyurmuştuk. İşte bu güncelleme ile düzinelerce yeni emojiye kavuşuyoruz. Sihirbazlar, periler, deniz kızları ve vampirler gibi efsanevi canlıları artık telefonumuza kabul ediyoruz. Birçok hayvan ve yüz ifadesinin geleceği yeni güncellemede 70 kadar emoji hayatımıza girecek. Yeni gelen bu güncellemenin emoji güncellemesi olarak isimlendirilmesi aslında yanlış olmaz ancak Apple güncelleme ile bazı başka küçük değişiklikler de yapmış.

SADECE EMOJİ DEĞİL DAHA FARKLI YENİLİKLER VE GÜVENLİK GÜNCELLEMELERİ DE YAPILMIŞ

Apple, birçok insanın muhtemelen kullanmadığı küçük bir özelliği geri getiriyor. Geçerli uygulamayı kapatmak için ekranın sol kenarına sert basabilir ve uygulama değiştiriciyi yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca uygulama değiştiricide değiştirmek istediğiniz uygulamayı sertçe kaydırırsanız doğrudan bir sonraki uygulamaya geçebilirsiniz. Böylelikle Home tuşuna iki kere basmaktan da kurtulabilirsiniz. Ayrıca bizim bilmediğimiz bir sürü hata düzeltme ve güvenlik güncelleştirmesi ile birlikte gelen iOS 11.1 güncellemesi KRACK güvenlik açığını da gidermektedir. Zaten bu konuda yeterince korumalı olan iOS mobil işletim sistemi daha güvenli bir hale gelmiş olacak.

Güncellemeden önce iPhone’unuzu iCloud’a veya iTunes’a yedeklemeyi unutmayın. Ardından, Ayarlar bölümüne gidin, Genel ve Yazılım Güncelleme’ye basın. Denetleme sonrası güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın