En güncel mobil işlemci Snapdragon 845 Aralık ayının başında tanıtılabilir

Yeni nesil birçok telefonda kullanılması planlanan Qualcomm Snaprdragon 845 işlemcisinin beklenen daha önce tanıtılması bekleniyor


Mobil işlemci devi Qualcomm, şimdiye kadar ürettiği en iyi işlemci olan Snapdragon 845 işlemcisi için net bir tanıtım ve piyasaya çıkma tarihi vermese de işlemcinin beklenen tarihten daha önce tanıtılacağı söylentileri yayılmaya başladı. 2018 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması planlanan işlemcinin gelen haberlere göre önümüzdeki Aralık ayının başlarında tanıtılması bekleniyor. 10nm FinFET özellikli Snapdragon 845, şimdiler de OnePlus ve Samsung gibi bir çok üreticinin modelinde kullanılan Snapdragon 835 ile aynı prosedürlere göre üretilmesi bekleniyor. Eski versiyonuna göre hız, grafik işleme, hesaplama performanslarında artma gibi özelliklere sahip olan Snapdragon 845, telefon kullanıcılarına daha kolay ve konforlu bir kullan vaat ediyor.

TANITIM HAWAII’DE OLABİLİR

Octa-Core paketinin Cortex-A75 çekirdeklerini kullanan Snapdragon 845, Çin’den gelen tanıtım posterine göre, Hawaii Maoyi Adası’ndaki Snapdragon Teknoloji Zirvesi adlı bir etkinlik gerçekleştirilecek ve işlemci de bu organizasyonda tanıtılacak. Bu etkinliğin 4 Aralık’ta başlaması ve 8 Aralık’ta sona ermesi bekleniyor. Etkinlik sırasında Qualcomm yöneticileri gelecekte cep telefonlarına güç sağlayacak olan yeni nesil SoC ürünlerini de tanıtabilir.

SAMSUNG’UN İŞLEMCİNİN ERKEN ÇIKMASINDA PAYI OLABİLİR

Samsung bilindiği üzere Galaxy S9 modeli için oldukça sabırsız davranıyor. Bu sebepten uzun süreden beri Qualcomm ile çalışan Samsung, S9 modelinde bu işlemciyi kullanmak istiyor olabilir. Önümüzdeki senenin başlarında tanıtılacağı söylenen Samsung S9’un kullanabileceği en muhtelen işlemci olan Snapdragon 845’in erkenden tanıtılacak olmasının en büyük sebebi de bu olabilir. Bekleyip Qualcomm’un bu güzel işlemcisinin hangi telefonlarda kullanılacağını birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın