En iyi kameralı akıllı telefon iPhone 8 Plus seçildi

Apple iPhone 8’in satışının başlamasıyla testlere de ağırlık verildi. Resim kalitesini ölçen DxOmark tarafından da en iyi kameralı akıllı telefon olarak listenin başında yer aldı.


Akıllı telefonların olmazsa olmazı kameralar, her daim birbirleriyle yarışır durumdalar. Apple bu konuda oldukça ilerlemiş olsa da rakiplerinin de Apple ile yarışı sürüyor ancak resim ve fotoğraf kalitesi konusunda referans haline gelen ve profesyonel kameralar da dahil olmak üzere akıllı telefonların da kamerasını test eden DxOmark isim site tarafından yapılan incelemede Apple iPhone 8 Plus, şimdiye kadar piyasaya çıkan tüm telefonlar içinde en iyi kameraya sahip olan akıllı telefon olarak tarihe geçti.

KAMERASI IPHONE 7 PLUS İLE AYNI

Apple’ın 12 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte kamera hakkında iyileştirmeler yapıldığı ve daha iyi bir kamera deneyimi yaşanacağı belirtilmişti ancak özellik olarak bakıldığında 8 Plus’ın kamerası ile 7 Plus’ın kamerası aynı. Ancak tanıtımda iPhone 8 Plus’ın kamerasına ayrıca bir lens daha yerleştirildiğinden bahsedilmişti. Anlaşılan o ki hafife alınan bu kamera iyileştirmesi gerçekten de işe yaramış görünüyor ve bu yeni lens sayesinden iPhone 8 Plus en iyi kameralı akıllı telefon ünvanını almış durumda.

LİSTEDE GÜÇLÜ RAKİPLER VAR

iPhone 8 Plus genel toplamda 94 puanlık ortalaması ile birinciliği garantilemiş olsa da rakipleri de oldukça iyi iş çıkarttı. HTC U11 ve Google Pixel XL’in de listede diğer iki sırayı almasının ardından gözler Samsung’u arasa da Note 8 hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı. Hem video, hem lens hem de kullanım açısından değerlendirilen testin sonuçları ise Apple fanatiklerini şaşırtmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asansör Arızaları Nelerdir?

Asansör Arızaları Nelerdir? Asansör kullanımının günümüzde her alanda olması, arızalarla da birebir karşılaşmaya neden oluyor. …

Bir cevap yazın