Esnek BOE Ekran teknolojisi dikkatleri üzerine çekecek

Çin teknoloji firmalarının yeni AMOLED ekran tipi özelliğinde bulunan ekranı BOE ekran hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için derledik.


Son zamanlarda gelişme gösteren akıllı telefonların en dikkat çeken özellikleri arasında ekran teknolojisi gelmektedir.

LCD ve AMOLED ekran teknolojisinin aksine artık kullanıcıların karşısına yeni bir ekran tipi ile çıkmaya hazırlanan firmanın BOE ekran tipinde tercih edeceği özelliklerin başında yarı iletken paneller yer almaktadır.

Yeni ekranın özellikleri

– Dokunmatik ekranlarda zaman zaman meydana gelen dokunma sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak.

– İnce çerçeve özelliği ile birlikte telefonların daha kibar ve ince bir görüntüde bulunmasını sağlayacak.

– Yüksek kontrast oranı ile birlikte kullanıcılara daha canlı bir ekran görüntüsü sunacak.

– Enerji verimliliği konusunda da daha az enerji tüketimi gerçekleştirerek kullanıcıların uzun süreli cep telefonu kullanmalarına izin verecektir.

6. nesil olarak karşımıza çıkan bu BOE ekran odellerinin özellikle esnek olarak kullanılabilmesi de ileriye dönük olarak yeni adımlar atılacağının en büyük göstergesi olacaktır. Özelikle Samsung firmasının uzun zamandır üzerinde çalıştığı katlanabilir cep telefonunun ekranlarının bu özelikle bulunacak olan yeni nesil BOE ekranlara olan talebin artmasına neden olacak gibi duruyor. Seri üretime geçilen bu ekran modelinin panelleri üzerinde çalışmalarına deva eden firmanın esnek ekran modellerini yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunması bekleniyor.

Samsung ve LG gibi teknoloji devi firmaların yakından takip ettiği 6. Nesil ekran teknolojisi birçok firmanın dikkatini çekme başarısı göstermektedir.

AMOLED ekran teknolojisi kullanılarak üretilen bu ekran modellerinin özelikle ekran boy oranlarında 18:9 oranında olduğunu belirtmek istiyoruz. Oldukça ince bir tasarımı olan ve bu ekranların katlanabilir modelleri hakkında merak ettiğimiz tüm sorular yakın zamanda cevaplanacakmış gibi görünüyor.

Apple firmasının iPhone X ekranlarına benzeyen bu ekran bakalım teknoloji piyasalarında nasıl  bir hareketlilik yaşanmasına neden olacak. Ekran teknolojisin yapım aşaması hakkında firmaların en ince detaylara kadar bir video hazırladığı ve bunu da kullanıcıları ile yakın zamanda paylaşacağı belirtiliyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın