Face id 2018’de tüm iPhone’larda kullanıma başlayacak

Apple’ın yeni yüz tanıma sistemi Face id, önümüzdeki sene tüm iPhone modellerine entegre edilecek.


12 Eylül’de iPhone X ile birlikte tanıtılan Face id yüz tanıma sistemi ilk olarak iPhone X’te kullanılacak olsa da önümüzdeki senelerde piyasaya sürülecek olan tüm Apple iPhone akıllı telefonlarda da yerini alacak.

Macrumors sitesinin haberine göre Apple iPhone akıllı telefonlarında kullanılan Touch id parmak izi okuyucusu artık yerini Face id’ye bırakacak. 3 Kasım’da piyasaya çıktıktan sonra deneyimleyebileceğimiz iPhone X Face id özelliği, Apple’ın önümüzdeki yıl daha uygun fiyatlı iPhone’larında da kullanıma açılacak.

GÜVENLİĞİ OLDUKÇA GELİŞMİŞ

Apple’ın üzerinde uzun zamandan beri çalıştığı Face id, güvenlik açısından son derece kapsamlı. Teknoloji haberleri aksini iddia etse de iPhone X ile gelecek olan özellik 50 bin kişi de 1 kere yanılıyor. Kısacası telefonu sizden başka açabilecek kişi oranı 50 binde 1. Touch id daha güvenli olarak görülse de Face id daha teknolojik bir yapıya sahip.

Super Retina HD ekran ile mükemmel şekilde çalışan Face id’ye ek olarak önümüzdeki sene belki farklı bir güvenlik özelliği daha gelebilir. Apple iPhone X’te kullanıcılarına sunamadığı ekran için parmak izi okuyucu özelliğini önümüzdeki yıl çıkartacağı modele entegre edebilir. Her şekilde en iyi güvenlik sistemlerini kullanan Apple Face id ile bu özelliğini daha da geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın