Face ID, önümüzdeki yıl iPad Pro’ya da gelebilir

iPhone X çıkmadan ünlü olan ve herkes tarafından oldukça merak edilen Apple’ın yeni yüz tanıma sitemi Face id’nin önümüzdeki yıl Apple’ın tableti iPad Pro’ya da gelmesi gündemde. 


Face id’ye sahip ilk telefon olan iPhone X bile daha satışa sunulmadan Apple’ın önümüzdeki sene duyurması beklenen yeni iPad Pro’da olacağı söylentileri yayılmaya başladı. 9to5Mac ve MacRumors isimli Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre güvenlik analisti Ming-Chi Kuo’nun, gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPad Pro modellerinin derinlik algılama kameraları ve Apple’ın Face ID yüz tanıma teknolojisi içerdiğini tahmin eden bir paylaşım yayınladığını açıkladı.

APPLE IPAD’DE SENSÖRLERİ YİNE ÖN KAMERANIN YANINA KOYABİLİR

Söylentilere göre Apple iPhone X’te de bulunan yüz tanıma derinlik sensörlerini ön kameranın yanına konumlandırabilir. iPhone X tasarımına yakın bir tasarıma sahip olması beklenen iPad Pro belki farklı bir isimle de tanıtılabilir ancak ekran teknolojisi olarak OLED Super Retina olması bekleniyor. Ayrıca 10.5 inç olarak geleceği iddia edilen iPad Pro’da touch id yani parmak izi okuyucusu olup olmayacağı belli değil. Eğer Apple çerçevesiz ekranlı bir tablet ile karşımıza çıkarsa ve home tuşunu iPhone X’te olduğu gibi kaldırırsa elimizde 10.5 inçlik süper tasarımlı bir tablet olabilir.

APPLE YENİ TEKNOLOJİLERİNİ TÜM ÜRÜNLERİNE ENTEGRE ETMEYİ SEVİYOR

Daha önce iPhone 5S ile başlayan touch id parmak izi tanıma sistemi günümüz yeni iPhone’ları olan iPhone 8 ve 8 Plus’ta dahi bulunuyor. Apple’ın geleneksel stratejisi yeni teknolojileri neredeyse tüm ürünlerine entegre etmesiyle biliniyor. Kısacası eğer Face id yüz tanıma sistemi iPhone X ile bir milat olacaksa yeni çıkacak tüm Apple mobil ürünlerinde bu teknolojinin kullanılması çok muhtemel görünüyor. Temennimiz Face id ve diğer özelliklerin tüm Apple mobil cihazlarında kullanılması yönünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri İspanyolcadan Türkçeye çeviri işleriniz var? Eğer sizin de bu çeşit işleriniz varsa …

Bir cevap yazın