Facebook filmler özelliğini test ediyor

Facebook Filmler özelliği ile yeni bir uygulamaya imza atıyor. Şimdilik sadece test aşamasında olan uygulama ile tiyatro ve sinema biletleri satışları yapılacak ve filmler hakkında bilgiler verilecek.


Facebook tamamen yeni bir özellik için kolları sıvadı. Facebook Movies özelliği ile sinema bileti satışına başlıyor. Fandango ve Atom Ticket adı verilen altyapıları kullanarak hazırlanan özellikte Facebook profiliniz üzerinden sinema bileti almanıza imkan sağlanacak. Facebook bu sayede kullanıcılarını daha çok sitede tutmayı ve onlara daha farklı hizmetler sunmayı hedefliyor.

FİLMLERİN SÜRELERİ VE BİLGİLERİ DE YER ALACAK

Şimdilik sadece ABD’de küçük bir kitleye hizmet veren bu yeni özellik eğer beklenen talep gelirse daha da yaygınlaştırılacak ve tüm dünyanın hizmetine sunulacak. Yeni özellikte ayrıca filmler hakkında özet bilgiler, filmlerin süreleri ve hangi sinema salonlarında vizyona girdiği bilgileri de yer alacak. Facebook’un bu yeni özelliğinin amacı ise kendi kullanıcılarına tek çatı altında hayatı kolaylaştırıcı uygulamalarla hizmet vermek. Filmlere ek olarak tiyatro oyunları hakkında bilet satışı yapacak olan Facebook, yine tiyatro hakkında da bilgiler sunacak.

GENÇ KİTLEYE YÖNELİK ÖZELLİKLER

Facebook, genç kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu instagram ve Snapchat’a kaptırdığını biliyor. Bu sebepten de genç kullanıcılarını tekrar kazanmak için bu tür yeni uygulamaları devreye sokuyor. Ayrıca diğer sosyal medya mecralarında bu tarz bir çalışma da daha evvel yapılmamıştı. Bu neden Facebook hem genç kitleyi hedefliyor hem de bilet satışlarından ek bir kazanç elde etmeyi bekliyor. Uygulamanın başarılı olup olmayacağı tamamen bir muamma olarak görülse de özellikle ABD’de geniş kitleler tarafın kullanılacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın