Facebook genç kullanıcılarını kaybediyor

Facebook genç kullanıcılarını kaybetmeye başladı.Daha ilgi çekici ve sade olan Instagram ve Snapchat yakın gelecekte Facebook’un 12-17 yaş grubundaki kullanıcılarını tamamen kazanacak.


Tüm zamanların en çok kullanıcıya sahip sosyal medya ağı Facebook, analiz firması eMarketer tarafından oluşturulan rapora göre genç kullanıcılarını kaybetmeye başladı. Amerika’da yapılan araştırmaya göre 12-17 yaş aralığındaki genç kullanıcılar artık Facebook’u daha az kullanıyorlar.Yapılan araştırmaya göre ayrıca Facebook genç kullanıcılarını kaybetmeye de devam edecek ve ilk defa bir raporda bu kayıp gözler önüne serildi.

INSTAGRAM VE SNAPCHAT KAYIPTA BÜYÜK ROL OYNUYOR

Facebook’u artık ilgi çekici bulmayan kullanıcılar Instagram ve Snapchat’te zaman harcamaya başladılar. Daha çok yetişkinlere hitap etmeye başlayan Facebook 25 yaşın altındaki kullanıları için de oldukça büyük kayıplar yaşıyor. Genç kullanıcılar daha çok video ve fotoğraf paylaşımlarına ilgi gösteriyor ve sadelik istiyorlar. Sponsorlu olarak çıkan reklamların dahi gençlere hitap etmesi Instagram ve Snapchat’i daha ilgi çekici kılıyor.

SNAPCHAT YÜKSELİŞİNİ DEVAM ETTİRİYOR

Facebook’tan Snapchat’e geçiş yapan kullanıcıların sayısı azımsanmayacak derecede yüksek. 18-25 yaş aralığındaki Facebook kullanıcıları artık Snapchat’te daha fazla zaman harcıyorlar.  Şu an 173 milyon kullanıcıya sahip olan sosyal ağ %19.2’lik büyüme yaşadı. Ayrıca eMarketer verilerine göre bu yaş aralığındaki kullanıcılar için olan büyüme yakın zamanda daha da yükselecek ve Facebook, Instagram kullanıcılarının sayısını da geçecek. Yapılan tahminler ve sosyal ağları yakından takip eden analiz firmalarına göre 2018 yılının 2. çeyreğinde Snapchat, Instagram ve Facebook aktif kullanıcı sayısını geçecek ve diğer yaş aralığındaki kullanıcıları da kazanmaya başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın