Facebook hesabınıza girmek için yüz tanıma sistemi geliyor

Apple iPhone X’in ten göreceğimiz yüz tanıma sistemi Face id artık Facebook’ta da kullanılacak. İşte detaylar.


iPhone X tanıtım etkinliğinde paylaşılan ve sanki yeni bir uygulamaymış gibi lanse edilen Face id yüz tanıma sistemini Facebook da kullanmaya başlıyor. Facebook’un kendisi için yaptırdığı ve kendisine özel Face id yazılımını artık hesap erişimlerinde devreye sokucak.

SMS’İN YERİNE KULLANILACAK

Facebook’un SMS ile giriş yapma gibi bir güvenlik uygulaması olduğu biliniyor. Ancak bazı durumlarda gelemeyen SMS’leri Facebook yeni yüz tanıma sistemi ile destekleyecek ve hesap erişimlerinde kullanacak. e-Posta ve diğer bilgilerinize erişememeniz halinde de yine Facebook face id uygulamasını kullanabileceksiniz. Yakın zamanda bu özellikle birlikte şifre girişlerini de kaldıracağını tahmin ettiğimiz Facebook, bu uygulamayı sadece Face id destekleyen cihazlarda kullanacak. iPhone X gibi birçok cihazın yüz tanıma sistemine sahip olması ve bundan sonraki telefonların da face id özelliğini destekleyeceği tahmin ediliyor.

FACEBOOK’TA FARKLI GÜVENLİK SEÇENEKLERİ MEVCUT

Facebook güvenlik konusunu çok önemsiyor ve bunun için de bir çok giriş yöntemi sunuyor. Bunlardan en çok kullanılanı SMS ile giriş yöntemi. Kayıtlı olan telefonunuza giriş esnasında bir SMS geliyor ve girişi gerçekleştiriyorsunuz. Bir diğer güvenlik önlemi ise Kodmatik. Kodmatik uygulaması ile giriş yapma talebinizde Facebook size kodmatik üzerinden bir kod gönderiyor e giriş esnasında bu kodu girmenizi zorunlu kılıyor. Son olarak bir diğer güvenlik yöntemi ise “güvenilir arkadaş” tayin ederke giriş yapma işlemi. Bu yöntemde ise belirlediğiniz bir arkadaşınızın şifre yenilemelerinde ve girişlerde kendi hesabını kullanma yetkisi veriyor. Ancak arkadaşlarınızı iyi seçmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın