Facebook hikayeler ve Messenger Günlük birleşiyor. Snapchat benzeri hikayeler geliyor

Facebook ve Messenger’da paylaşılan hikayeler tek çatı altında toplanıyor ve her iki platformdan da paylaşılan hikayeler artık iki uygulamada da aynı anda yayınlanabilecek.


Snapchat klonu hikayeler hizmeti veren Messenger, Instagram ve WhatsApp’tan sonra Facebook artık bu durumun içinden çıkamamış olacak ki hikayeler özelliği için yepyeni bir geliştirme yapmaya karar vermiş görünüyor. Facebook’un üst bölümünde yayınlanan hikayeler bölümü ve Messenger’ın üst tarafında bulunan günlük durumun büyük karmaşa yarattığını fark etmiş olacaklar ki artık her iki özellik de tek bir hikaye olarak çalışmaya başlayacak. Artık basitçe “Hikayeler” olarak adlandırılacak olan özellikte yüklediğiniz fotoğraf, video veya slayt gösterisi hem Facebook’da hem Messenger uygulamasında görülecek.

Her iki uygulamadan da ayrı ayrı hikaye paylaşmaya gerek kalmadan herhangi bir uygulamadan paylaştığınız hikaye her iki uygulamanın da hikaye bölümünde çıkacak. Örneğin Facebook’un uygulamasından yayınladığınız hikaye Messenger’da, Messenger’dan paylaştığınız hikaye de Facebook’un uygulamasından yayınlanabilecek. Hikayelerinizi hem Facebook hem de Messenger arkadaşlarınıza veya yalnızca Facebook arkadaşlarına görünür hale de getirebileceksiniz.

HİKAYELER ÖZELLİĞİNE ÖZEL BİR İLGİ VAR

Facebook’un bu hamlesinin, instagram’da oldukça popüler olan Hikayelerin Facebook’ta da popüler olmasına imkan tanıması için yaptığı düşünülüyor. Birçok yeni özellik getirilmesine rağmen Facebook’taki hikayelerin instagram’daki hikayeler özelliği gibi başarılı olamamasına şirketin takıntı yaptığı düşünülüyor. Ayrıca Facebook, hikayelerinizi Instagram’dan Facebook’a geçirebilmenizi sağlayan kullanışlı bir aracı da test etmeye başlamıştı.

Değişikliğin şimdilik sadece belli bir kitle için kullanıldığı biliniyor. Gerekli testler tamamlandığından sonra Facebook ve Messenger’dan paylaştığımız hikayeler her iki uygulamada da aynı anda çıkmaya başlayacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın