Facebook Messenger Kids uygulaması nasıl kullanılır?

Facebook, çocukların daha güvenli bir sohbet deneyimi yaşaması için ebeveyn kontrollü Messenger Kids uygulamasını kullanıma sunuyor.


Yeniliklere doymayan sosyal medya devi Facebook, bugün yaptığı bir açıklama ile 13 yaşının altındaki kullanıcıları için Facebook Messenger Kids uygulamasını tanıttı. Sadece çocuklara özel bir versiyon olan Messenger Kids, standart Facebook hesabı açmaması gereken çocuklar için oldukça güvenilir bir alternatif olarak göze çarpıyor. Facebook Messenger Kids ile aile kontrolü altında çocukların kendi aralarında sohbet etmelerine ve fotoğraf, video paylaşımları yapmasına olanak tanıyor.

TÜM KONUŞMALAR AİLE KONTROLÜ ALTINDA

Ebeveyn denetimi uygulaması, anne ve babanın çocuğunun kişi listesine kimlerin dahil olabileceğine karar vermesine izin veriyor. Aileden veya arkadaş çevresinden kişilerin eklenmesine izin veren uygulama, çocuklara özgürce sohbet etme imkanı sağlıyor. Standart Messenger’da bulunan gif, çıkartma, filtre ve etiketlerin de çocuklara özel versiyonlarıyla kullanılabileceği Facebook Messenger Kids, sohbet esnasında yapay zeka yardımıyla sohbet içinde uygunsuz bir konuşma da yapılıyorsa bu konuda ebeveynleri uyarabiliyor.

FACEBOOK MESSENGER ÇOCUK KIDS NASIL KULLANILIR VE NASIL ÜYE OLUNUR ?

Şimdilik iOS işletim sistemi kullanılan iPad ve iPhone’larda test aşamasında olan Messenger Kids, yakın zamanda Android işletim sistemi kullanan tablet ve telefonlarda da kullanılabilecek. Messenger Kids’i kullanmak için ilk etapta iTunes’tan ve gelecekte de Android Play Store’da indirilmesi gerekiyor. Sonrasında ebeveynin Facebook hesabı üzerinden giriş yapılmalı ve çocuğun Facebook hesabı da uygulama üzerinden doğrulanmalı.  Çocuk için bir hesap oluşturarak kurulum işlemini bitirdikten sonra artık Messenger Kids kullanılabilir durumda olacak ve çocuğunuz sürekli denetiminiz altında olacak. Çocuğunuzun onaylanan kişi listesine kişi eklemek için, ana Facebook uygulamanızda Messenger Kids ebeveyn kontrolleri paneline giriş yapmalı ve istediğiniz kişileri bu listeye ekleyebiliyorsunuz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın