Facebook Messenger Yeni Güncellemesiyle Apple Music Entegrasyonuna Kavuştu

Anlık mesajlaşma devi Facebook Messenger’a artık Apple Music desteği geldi. Kullanıcılar Facebook Messenger üzerinden Apple Music’ten şarkı gönderebilecek.


Sosyal medya devi Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger uygulaması yeni uygulamalarla entegre olmaya devam ediyor. Daha öncesinde Spotify gibi dev online müzik servisiyle entegre olduğunu duyuran Facebook Messenger şimdi de Apple’ın online müzik platformu olan Apple Music ile entegrasyonunu açıkladı.

Anlık mesajlaşma platformları arasında en popüler uygulamalardan birisi olan Facebook Messenger günden güne güçlenmeye devam ediyor. Daha önceden Spotify ve diğer servislerle olan ortaklığını duyuran Facebook Messenger şimdi de yeni güncelleme ile birlikte Apple Music ile olan ortaklığını duyurdu.

Tıpkı Spotify entegrasyonunda olduğu gibi Facebook Messenger’ın Apple Music Entegrasyonunda dilediğiniz müziği ya da sanatçı profili veya listenizi Facebook Messenger üzerinden arkadaşınızla ya da sohbet ettiğiniz kişilerle paylaşabileceksiniz.

Son Facebook Messenger Güncellemesine Sahip Olmak Gerekiyor

Facebook Messenger üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek ise tıpkı Spotify entegrasyonunda olduğu gibi basit olacak. App Store ya da Google Play Store üzerinden en son güncellenen sürüme sahip olan Facebook Messenger uygulamanızdan bir sohbet penceresi açarak sohbet ekranı üzerinde bulunana “+” sekmesine tıklayın. Açılan pencere üzerinden Apple Music uygulamasına dokunduğunuzda Apple Music uygulaması açılacak ve göndermek istediğiniz şeyi seçtikten sonra paylaşım gerçekleşecek.

Bu işlem sonrasında Apple Music kullanıcıları gönderilen müziğin tamamını dinleyebilecekken Apple Music’e abone olmayan kullanıcılar paylaşılan müziğin sadece 30 saniyesini dinleyebilecek. Apple’ın online müzik platformu olan Apple Music’in 30 milyon ücretli abonesi olduğunda bu gibi ortaklıklarla Apple Music’in abone sayısının artması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın