Facebook nihayet 4K video özelliğini kullanıma sunuyor

Facebook Ultra HD 4K videoları zaman tünelinde paylaşmaya izin verecek ve artık daha kaliteli videolar yüklenebilecek.


Sosyal medya devi Facebook, 4K video yüklemelerine ve 2160p çözünürlükteki video paylaşımları yapmayı mümkün hale getiriyor. UHD-1 Ultra HD televizyon kalitesinde görüntü paylaşmaya imkan tanıyan yeni özelliğin çok yakın zamanda tüm Facebook kullanıcılarının kullanıma açılacağı belirtildi. İzlenme oranlarını daha da yükseltmek ve daha kaliteli videolar paylaşılması için getiririlen bu özellikte spor, bilim, seyahat ve moda videolarının da kategorilere ayrılarak izlenebilecek. Videolarda 4K oyun akışı ve müzik videoları da bulunacağı söyleniyor.

VIDEO KONUSUNDA BÜYÜK GELİŞMELER YAŞANIYOR

Facebook geçtiğimiz gün instagram üzerinden canlı yayında da arkadaş ekleme opsiyonunu getirmişti. Facebook son dönemlerde video konularına oldukça zaman ve emek harcıyor. Netflix ve Youtube gibi video ve dizi izleme platformlarına rakip olmak isteyen Facebook, bu yeni özelliği ile artık kullanıcılarını video konusundan da bir alternatif olduğunu göstermeye niyeli görünüyor. Youtube’un 2015 yılında 4K videoya geçmesinden sonra son dönemin son teknolojisi olan 4K videolara da ilgi gün geçtikçe yükseliyor. Ancak Facebook bu konuda biraz geç kalmış görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adem Köse Kimdir ?

Hakkında 1984 Bayburt doğumlu girişimci, paramedik, medya patronu, saç ekim uzmanı, hayırsever. Eğitim hayatından sonra …

Bir cevap yazın