Facebook rahatsız edici davetler ve oyun isteklerini kaldırıyor

Facebook bugün bir blog yazısında üçüncü parti uygulama davetlerini devre dışı bırakacağını duyurdu.


Farmville veya Bejeweled gibi oyunlardan gelen davetler hepimizin zaman zaman canını sıkmıştır. Büyük bir kitlenin nefret ettiği bu davetler uygulaması artık Facebook tarafından sona erdiriliyor. Uygulama davetiyelerinin Facebook bildirimlerinizde ve yayınınızda görünmesinden rahatsız olan birçok Facebook kullanıcısı ya daveti siliyor yada engelliyordu. Bu konudaki taleplere kayıtsız kalamayan Facebook ise 3.parti adı verilen Facebook dışı uygulamaların davet göndermelerine artık izin vermeyecek.

UYGULAMALAR ARTIK “BEĞENİLMEYECEK”

6 Şubat 2018 tarihine kadar tamamen pasifleşecek olan davet özelliği bu tarihten sonra tamamen kaldırılacak. Facebook aynı zamanda bir kaç diğer özellikten de vazgeçiyor. Buna, üçüncü parti uygulamaların Beğen düğmeleri de dahil. Bu, başka bir uygulamadayken artık bir sayfayı “beğenemeyeceğiniz” anlamına geliyor. Uygulamada birşeyi beğenmek isterseniz uygulamanın gerçek Facebook sayfasını ziyaret etmeniz gerekecek. Buna üşenmesi muhtemel olan kullanıcılar da yavaş yavaş uygulamalardan vazgeçebilecek.

KULLANICILARIN RAHATI DÜŞÜNÜLÜYOR

Uzmanlar, Facebook’un kemikleşen bazı özellikliklerinden vazgeçmesini kullanıcıların daha konforlu bir deneyim yaşamak istemelerine bağlıyor. Uzun yıllardan beri sağ üst köşede bulunan ve ilgilenilmediği için sayıları oldukça artan oyun istekleri ve çeşitli uygulama davetleri, Facebook’un bu radikal kararıyla birkaç aya sona erecekmiş gibi görünüyor.

Peki sizin bu konuda yorumunuz nedir? Oyun isteklerinden ve davetlerinden siz de bizim gibi nefret edenlerden misiniz?

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın