Facebook sessize alma özelliğini test ediyor

Sürekli kullanıcıları için yeni özelliği bünyesine katan Facebook, susturma özelliğini test etmeye başladı.


Kullanıcılarının konforunu düşünen Facebook neredeyse her hafta yeni bir özelliği test aşamasına alıyor. En son testte de sessize alma özelliğini denemeye karar verdi. Sessize al özelliği ile sürekli takip ettiğiniz ve zaman tünelinde sürekli çıkan paylarımdan bıktığınız kişileri tamamen takipten çıkartmadan istediğiniz bir süreliğine duraklatmanız mümkün olacak.

PAYLAŞILAN İÇERİKLERİ GÖRMEK SİZİN ELİNİZDE

Facebookta profilinde arkadaş olarak görünen yada daha öncesinde paylaşımlarını beğendiğiniz bir sayfanın güncel bir olay için yaptığı paylaşımlardan sıkıldıysanız bu özellik tam size göre olacak. Bu özellik sayesinde olayın etkileri geçene kadar arkadaşınızı yada takip ettiğiniz sayfanın paylaşımlarını zaman tünelinizde engelleyebileceksiniz. Paylaşılan içeriklerin ne zaman tekrar aktif hale geleceğini ise yine siz tarih ve zaman olarak belirleyebileceksiniz.

MENÜ ÇUBUĞUNDA YENİ BİR SEKME OLARAK ÇALIŞACAK

Daha önce bir arkadaşınızın profilinde takibi bırak ve arkadaşlarımdan çıkar sekmeleri yer alıyordu. Bu özelliğin gelmesiyle birlikte menüye bir de susturma butonu eklenecek. Bu buton aktif hale alındığında takip ettiğiniz arkadaşınızı yada sayfayı ne zamana kadar takip etmemeniz sorulacak. Tarih ve saat girdikten hemen sonra aktif hale geçecek olan özellik bir çok Facebook kullanıcısını zararlı içeriklerden ve sıkıntılı paylaşımlardan koruyacak. Facebook’un bu özelliği aktif etmesinin en büyük sebeplerinden biri olan kullanıcı konforu, bu özellik ile daha da gelişecek. Sistemin ne zaman aktif olacağı hakkında ise henüz net bir tarih verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın