Facebook’a 3 Boyutlu Gönderiler özelliği geliyor

Facebook, Oculus isimli VR gözlüğü ve diğer VR gözlükler ile çekilebilen 3 boyutlu gönderileri zaman tünelinizde paylaşmanıza olanak tanıyacak.


Facebook’ta yazı mesaj, fotoğraf yada video paylaşmaktan sıkıldıysanız size iyi bir haberimiz var. Artık Facebook’ta 3 boyutlu gönderilerde paylaşabilirsiniz. Sosyal medya devi, 3D Paylaşımlar adı altında çekilen gönderilere özel bir zaman tüneli tasarlıyor. Sadece 3 boyutlu paylaşımların bulunacağı bu zaman tünelinde kullanıcılar arkadaşları için özel 3 boyutlu videolar çekebilecek ve paylaşabilecek.

OCULUS İLE BİRLİKTE TANITILDI

Dün yapılan Oculus Go tanıtımında Facebook 3 boyutlu gönderilere birkaç örnek de gösterildi. Oculus gibi VR gözlük setleriyle çekilebilecek olan 3D videolar ve 3D nesneler Facebook’un zaman tünelinde kolayca paylaşılabilecek. Örneğin bir otomobil gördüğünüz ve bunu 3 boyutlu olarak Facebook üzerinden paylaşmak istiyorsunuz. Oculus VR tarzı gözlükler ile 3 boyutlu olarak otomobili çekebilir ve hemen Facebook hesabınızda paylaşabilirsiniz.

FACEBOOK’UN GELİŞMESİNDE ETKİSİ OLACAK

Kullanıcılar için biraz zahmetli bir iş gibi görünüyor olsa da bir ilk olacağı için Facebook’a artı bir değer katması bekleniyor. Genç nüfusunu kaybetmeye devam eden Facebook, 3D nesneler ile tekrar genç kullanıcılarına erişmek istiyor. Ancak bu özelliği kullanmanın maddi yönü de var. Öncelikle Oculus tarzı bir gözlük edinmelisiniz. Gözlük sahipleri üşenmeyip 3 boyutlu video ve nesne çekimi yapar ve Facebook zaman tünelinde bunları yayınlarsa, o zaman Facebook belki de bu özelliğinde başarılı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın