Facebook’a Gif animasyonlu anketler geliyor

Facebook, anket uygulamasına gif seçeneklerini de eklemeyi planlıyor. Şu an test aşamasında özelliğin detayları da bir bir ortaya çıkıyor.


Facebook zaman tünelini daha ilginç ve renkli bir hale getirmek için yeni bir özelliğini daha devreye sokuyor. Artık Facebook zaman tünelinde tanımladığınız iki tane gif’i (animasyonlu mini video) zaman tünelinizde anket olarak paylaşabileceksiniz. Ancak Facebook kullanıcılarının bir çoğu bu uygulamanın gereksiz olduğunu düşünüyor ancak sosyal medya devinin şu anda birçok kişinin istemediği yeni bir anket formatını test ettiği söyleniyor.

Standart anket özelliği ile aynı şekilde çalışan gif anketleri kullanıcıların basit metin yanıtları yerine GIF’lerle oy kullanmasına izin veriyor. Test grubundaki az sayıda kullanıcının kullanması için yayınlanan özellik ise şöyle çalışıyor;

Facebook yetkilisi Matt Navara tarafından atılan tweete göre, durum güncelleme alanına gidin ve genişletilmiş menüyü açın. Sonrasında anket seçeneğine tıklayın. GIF simgesinin üzerine gelin ve istediğiniz gif formatındaki dosyayı seçin. İki adet gif seçerek sorduğunuz soruya bu gifleri ekleyebilir ve kullanıcılar arasında bu gifler ile anket yapabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu özellik şimdilik tamamen test aşamasında. Facebook belki de bu özelliği gereksiz bulup hiç çıkartmayabilir de ancak kullanıcıların bu özelliğin gereksiz olduğu yorumunu yapmalarını da göz ardı etmeyebilir. Son durumunu yakında hep birlikte göreceğiz.

Detayları aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

 


Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın