Facebook’a LinkedIn’deki özgeçmiş özelliği geliyor

LinkedIn’in özgeçmiş uygulamasına benzer bir çalışmayı test eden Facebook, her kesimden kullanıcıyı kendine bağlamak istiyor.


Facebook’un yeni stratejisi oldukça farklı. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden yemek sipariş etme olanağını hizmete sokran sosyal medya devi şimdi de LinkedIn sitesinin özgeçmiş uygulamasını kendine uyarlıyor. Kullanıcılar iş deneyimlerini, çalıştıkları şirketleri, eğitimlerini ve aldıkları sertifikaları Facebook hesabında profile kaydetmeyi test ediyor. Kullanıcılar ayrıca yeteneklerini ve aldıkları kursları da kendi profillerinde paylaşabilecek.

HER KESİME HİTAP ETMEK İSTİYOR

Facebook geçtiğimiz ay bir de instagram hikayelerini Facebook hesabınızda görmeyi sağlayan yeni bir özelliği de devreye sokmuştu. Şimdi de iş hayatına atılan Facebook, her kesimden kullanıcılarını çekmek için çeşitli uygulama yollarına gidiyor. Şimdilik sadece beta versiyonuyla test aşamasında olan özgeçmiş özelliği sadece belli kullanıcılara sunulmuş durumda. Yakın zamanda eğer beklenen ilgiyi görürse tüm dünyada aktif olacak özellik profile girildiği zaman iş hayatı sekmesinde tüm bu bilgileri barındıracak.

GOOGLE DA BENZERİNİ YAPMIŞTI

Google LinkedIn iş hayatı sosyal ağında girdiğiniz tüm iş deneyimlerini ve iş hayatınızdaki tüm bilgileri aramalarda gösterir pozisyona gelmişti. Bazı ülkelerde kullanılabilir olan bu özellik LinkedIn’in kullanım ölçülerinin fazlalığından dolayı büyük şirketlerin de ağzını sulandırıyor. Türkiye’de ne zaman kullanılacağı belli olmayan bu özellikleri yüksek kullanıcı kitlemizden dolayı yakın zamanda hayata geçmesini bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın