Facebook’a WhatsApp düğmesi geliyor

Facebook sahibi olduğu diğer uygulamaları kullanım olarak kendi bünyesine katmaya doyamıyor. Son olarak ise WhatsApp’ın Facebook’a dahil olması konuşuluyor.


Artık Facebook mobil uygulaması üzerinden tek bir buton yardımıyla WhatsApp’a bağlanabilecek ve yazışmalarınızı WhatsApp profiliniz üzerinden Facebook’ta yapabileceksiniz. Danimarka’da sadece belli bir kullanıcı kitlesine test ettirilen bu yeni özellik ile Facebook’un sık kullanılanlar menüsü içinde WhatsApp’ın butonu bulunuyor.

İŞLEVİ TAM OLARAK BELLİ DEĞİL

Facebook daha önce paylaş butonunun yanına bir WhatsApp butonu koymuştu ancak bu buton ile kullanıcıların beğendikleri paylaşımları WhatsApp üzerinden sevdiklerine göndermeyi hedefliyordu. Ancak bu butonun efektif olmayacağını düşünmüş olacaklarki yaptıkları testler sonucunda bu buton kaldırılmıştı ve hiçbir zaman tüm kullanıcılara sunulmadı. Bu yeni buton daha önce instagram için konulan buton gibi sadece WhatsApp’a geçiş için kullanılacaksa Facebook bu özelliği hiç getirmeyebilir.

FACEBOOK’TA YENİ ÖZELLİKLER BİTMİYOR

Facebook tüm sosyal medya da belki de en çok özellik ekleyen mecra. Şirket, bir çok farklı uygulamaya sahip oldukları için sürekli amiral gemileri olan Facebook’a bu uygulamaları eklemeye çalışıyorlar ancak çoğu kullanıcı bu davranışı mantıklı bulmuyor. Instagram’ın sadeliği Facebook kullanıcılarının instagram’a kaymasına sebep olabiliyor. Genç kullanıcılarını kaybetmeye başladığı tüm uzmanlar tarafından belirtilse de Facebook bu özellikler ile zaten karmaşık olan yapısının daha da karmaşık hale getiriyor. Bu karmaşa da kullanıcıları daha sade mecralara itiyor. Snapchat ve instagram’ın yükselişte olduğu bu dönemlerde Facebook’un daha çok genç kullanıcılarını çelmek için bir kaç özellik eklemesi gerektiği uzmanlar tarafından da yorumlanıyorç

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın