Facebook’a yeni video ve grafik düzenleyici özelliği geliyor

Facebook, yeni video düzenleme uygulamasıyla birçok yenilik ve geliştirmeyi kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.


Facebook, içeriklerini özel grafiklerle zenginleştirmek için kendi platformunda video yayıncıları için yeni bir uygulama olan Creator’ı ve izleyicileriyle daha iyi etkileşime giren araçları kullanıma sunuyor. Canlı ve normal videolarda kullanılabilen etiket, çıkartma ve filtreler yakında Facebook’un video düzenleme uygulamasında kullanılmaya başlanacak.

YENİ UYGULAMA İLE DAHA SEÇKİN VİDEOLAR OLUŞTURULABİLECEK

Şimdilik sadece mobil cihazlar için geçerli olan uygulama iOS için kullanılabilir ancak Android mobil işletim sürümü kullanan cihazlar için henüz yayınlanmadı. Ek kamera efektlerinin de bulunduğu uygulama, videolardaki etkileşimleri ve yaratıcılığı ön çıkartmak için iyi bir araç olacak. Creator’ın piyasaya sürülmesi, Facebook’dan video alanına ne kadar önem verdiğini de gösteriyor. Amatör içerik yaratıcılarını güçlendirmenin ötesinde olan uygulama Facebook’un video içerik oluşturucularının platformunda daha geniş kitlelere hitap etmesine yardımcı olmak için Fan Club App adlı başka bir aracı test ettiğini de söyleyebiliriz. Şu anda iki uygulamanın birbirinden bağımsız olarak çalışacağı belirtilse de uygulamalar arasında Facebook hesap bilgileriyle giriş yapılabilecek.

Facebook’un daha fazla izleyici kazanması için YouTube ile savaşmasına yardımcı olması hedeflenen uygulamada çeşitli video analizleri ve canlı yayın akışındaki istatistikler de geliştirilmiş durumda. Şimdilik henüz tam olarak hizmete girmemiş olsa da Facebook Creator uygulamasının video meraklılarına yeni içerikler oluşturmasında büyük destek olacağı söyleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıra Bulucu Aracımız

Sıra Bulucu Aracımız   İnternet sektörünün artan popülaritesi ile günümüzde birçok araç ön plana çıkmaktadır. …

Bir cevap yazın